KONTAKT    |   _eng _sk

„Železiari, inšpirovali ste nás!“
           Pridané: 25.5.2016
Autor: Richard DREISIG
Kategória: 11/2016

Deň dobrovoľníkov po prvýkrát aj v Reedukačnom centre Bankov

V sobotu 14. mája sa usilovne pracovalo aj v Reedukačnom centre Bankov. Dni dobrovoľníkov totiž premiérovo zavítali aj do tohto zariadenia na periférii Košíc. Pracovne naladená partia však mala trochu iné zloženie ako v ostatných subjektoch. Na Bankove sme totiž mali zastúpenie iba v jednom kolegovi, a to v Jozefovi Majorošovi z finančného úseku. Niekoľkonásobný dobrovoľník predtým pomáhal v zoologickej záhrade, teraz si vybral reedukačné centrum. „Prišiel som sem preto, že tu pracuje moja manželka. Na druhom poschodí strhávame v miestnosti, ktorá bude slúžiť ako tkáčska dielňa, staré omietky. Neskôr ju celú vymaľujeme,“ v krátkosti vysvetlil pracovné úlohy.

Väčšina dobrovoľníkov sa činila v suteréne budovy. Rovnako ako na druhom poschodí dávali dole staré omietky, na ktoré aplikovali nové nátery. Skupinu viedol riaditeľ reedukačného centra Tibor Palko. „I keď tu máte iba jedného zamestnanca, aj tak sme vám veľmi vďační. Inšpirovali ste nás a zorganizovali sme túto domácu brigádu. Aj keď vonku leje,“ povedal s úsmevom.

Ukázal nám tiež, čo plánovali robiť pôvodne. Pri športovom ihrisku chceli vybudovať altánky, na ktoré si starostlivo pripravili stavebný materiál. Riaditeľ nám ukázal aj nakúpené kari siete. Tie chcú použiť na opravu starého oplotenia. Koncom mája totiž na Bankove hostia významné podujatie – športový deň, na ktorom sa zúčastní približne sto detí z rovnakých zariadení v Čechách a na Slovensku. Altánky a ihrisko plánujú opraviť hneď ako sa „umúdri“ počasie. Všetko totiž podľa Tibora Palka chcú mať hotové do športového dňa.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov