Augustové behy

Týždeň čo týždeň štartujú rekreační bežci na rôznych vytrvalostných pretekoch. Okrem pretekov zaradených do Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov sa viacerí naši pretekári zúčastnili minulý mesiac ďalších pretekov v rámci Slovenska.

• V sobotu 9. augusta sa trojica bežcov zúčastnila populárneho maratónu v Rajci. Víťazom 31. ročníka tohto podujatia sa stal Keňan Koptum Maindi, ktorý maratónsku trať zabehol v čase 2:30:23 hod. Z 231 štartujúcich skončili naši maratónci v druhej stovke súťažiacich v tomto poradí: 101. František Kandra 3:57:40 hod., 141. František Semanko 4:18:11 hod. a 178. Ján Strömpl 4:41:15 hod.

• Ďalšia trojica bežcov z firmy štartovala 23. 8. V Remetských Hámroch, kde sa konal 16. ročník Hámorskej dvadsiatky. Úspech opäť slávil kenský vytrvalec Koptum Maindi. Zvíťazil časom 1:13:13 hod., naši zaregistrovali tieto umiestnenia:12. Vladimír Balogh 1:23:30 hod., 43. Alžbeta Tiszová 1:42:00 hod., ktorá skončila v kategórii žien nad 50 rokov na druhom mieste a 45. Tibor Huszár 1:43:17 hod.

• Augustové behy ukončili naši vytrvalci vo Vyšnej Myšli, kde sa v sobotu 30. 8. uskutočnil beh na 6 kilometrov. Prvé štyri miesta obsadili naši bežci v poradí: 1. Filip Džubara 21:33 min., 2. Erik Repák 21:58 min., 3. Rudolf Verba 22:33 min., 4. Branislav Klobošič 22:37 min. Ďalší z našich Vladimír Balogh skončil časom 24:07 min. na 7. mieste a František Kažimír obsadil časom 28:38 min. trinástu priečku.