Bežci na Furči i v Sačurove

Po úvodných vytrvalostných pretekoch tohto roka v Blažiciach, sa v marci uskutočnili ďalšie bežecké podujatia.

• V Sačurove sa 14. marca konal 15. ročník Sačurovskej pätnástky, ktorú vyhral poľský vytrvalec zo Sanoku Damjan Dzivinski v čase 48:38 min. Zo železiarov sa najlepšie umiestnil Tibor Tisza, ktorý časom 59:05 min. skončil na 22. mieste. Na 45. mieste dobehla Alžbeta Tiszová v čase 1:07:05 hod., ktorá z trinástich štartujúcich žien vyhrala v kategórii nad 40 rokov. Na 65. mieste bola Iveta Vargová, ktorá dosiahla čas 1:21:33 hod. a na 67. mieste skončila Renáta Florová časom 1:50:43 hod.

• V MČ Košice - Dargovských hrdinov štartovalo v sobotu 20. marca 52 vytrvalcov v 7. ročníku Furčianskeho maratónu, ktorý bol zároveň Memoriálom Štefana Semana. Bolo to už druhé tohtoročné podujatie v rámci Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov. Na 42 195 metrov dlhej trati zvíťazil Rudolf Lorenčík z Ťahanoviec časom 2:50:40 hod. Z maratóncov U. S. Steel Košice skončil na 12. mieste Tibor Tisza časom 3:14:38 hod., na 14. mieste Jaroslav Horný mal čas 3:23:55 hod., 21. František Kandra 3:41:59 hod., 24. Alžbeta Tiszová 3:49:21 hod. a na 28. mieste sa umiestnil Jozef Vrábeľ časom 3:55:49 hod.