Bežci už absolvovali dvanásť pretekov

Celoročná súťaž bežcov s názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV), do ktorej je zaradených šestnásť pretekov, trvá od marca do novembra. V uplynulom mesiaci sa konali dva behy, v poradí jedenásty a dvanásty. Boli to bežecké podujatia na 10 kilometrov v obci Banské a v Strážskom.

• V Banskom sa súťažilo 20. júla. Na štart 19. ročníka Bančanskej desiatky sa postavilo 99 bežcov, medzi nimi aj dvaja pretekári z Kene. Tí už od štartu udávali tempo pretekov a na špici sa neustále striedali vo vedení. V cieli mal viac síl Torotich Cheruly, ktorý bol časom 34:31 min. iba o sekundu rýchlejší než jeho krajan Koptum Mandi. Zo železiarov na 17. mieste skončil Vladimír Balogh časom 40:42 min. Na ďalších priečkach sa z našich bežcov umiestnili: 21. Bartolomej Ficzere 42:50 min., vyhral medzi mužmi nad 60 rokov, 24. Pavol Madár 43:23 min., 43. Vladimír Lukčo 47:40 min., 49. Alžbeta Tiszová 48:43 min., ktorá zvíťazila medzi ženami nad 50 rokov, 62. Tibor Huszár 51:31 min., 83. Tibor Tisza 57:34 min., 90. Štefan Demko 1:01:09 hod.

• V nedeľu 27. júla štartovalo na 9. ročníku Laboreckej desiatky v Strážskom 101 pretekárov. Z nich bol v cieli najrýchlejší Branislav Šarkan z Dubnice nad Váhom. Zvíťazil časom 33:04 min. Z našich 5. miesto obsadil Igor Vaktor časom 35:08 min., 11. Erik Repák 36:53 min., 12. Radovan Tomeček 36:54 min., 16. Rudolf Verba 38:37 min., 19. Vladimír Balogh 38:58 min., 28. Pavol Madár 41:45 min., 43. Marcel Nemec 44:48 min., 55. Alžbeta Tiszová 47:25 min. (víťazka v kateg. žien nad 50 rokov).

Počas doterajších dvanástich kôl súťaže sa do hodnotenia zapojilo 957 bežcov. Po dvanástom kole VVCV si zatiaľ najviac bodov na svoje konto pripísal ukrajinský rodák obliekajúci dres klubu PSK Transcarpathia Anatolij Malyy. Z dvanástich pretekov síce absolvoval len osem, ale na základe umiestnení získal až 3 892 b. Z našich vytrvalcov sú v priebežnom poradí so ziskom nad tri tisíc bodov títo vytrvalci: 6. Vladimír Balogh 3 602 b. (absolvoval všetkých 12 pretekov), 11. Pavol Madár 3 398 b. (7 pretekov), 15. Tibor Tisza 3 316 b. (11 pretekov), 18. Bartolomej Ficzere 3 293 b. (6 pretekov), 31. Alžbeta Tiszová 3 069 b. (12 pretekov).