KONTAKT    |   _eng _sk

Čakajú nás zmeny pri doprave do a zo zamestnania
           

Pridané: 21.6.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 25/2004

Viacero zmien pri doprave do a zo zamestnania nás čaká v najbližších týždňoch. Vynútia si ich nielen rekonštrukčné práce na električkových tratiach MHD, ktoré plánuje Dopravný podnik mesta Košice realizovať v júli a auguste tohto roka, ale i už tradičné obmedzenie dopravy počas letných prázdnin.

Celé dva mesiace, od 1. júla do 31. augusta 2004, bude prebiehať v poradí už tretia etapa rekonštrukčných prác na Južnej triede, a to na úseku od obchodného domu Astória k Námestiu osloboditeľov, v rámci ktorej budú vymenené koľajnice a nainštalovaný odhlučňovací systém. Ako nás informoval Karol Kuzma, vedúci odboru dopravné služby DPMK, električka R5 počas opráv jazdiť nebude, nahradí ju autobusová doprava s konečnou zastávkou na Námestí osloboditeľov. Na nej budú musieť cestujúci do U. S. Steel Košice prestupovať na linku R1.

Osem dní má trvať ďalšia čiastočná výluka električkovej dopravy, a to súvislosti s opravami na dopravnej slučke vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice. Práce sa začnú 6. júla 2004. Doprava do a zo zamestnania bude kombinovaná. Na ranné zmeny sa železiari dostanú električkami, podobne ako domov z nočných a popoludňajších zmien. Počas dňa budú k dispozícii autobusy.

Od 1. júla do 1. septembra 2004, zatiaľ skúšobne, bude zo vstupného areálu na linke R7 spoj s odchodom o 15.43 hodine zrušený. Nahradí ho spoj na linke R1 s tým istým odchodom o 15.43 hodine. Toto opatrenie určite uvítajú tí železiari, ktorí nestíhali prípoje na vlak. Aj v tomto roku so začiatkom prázdnin a dovolenkovej sezóny pristúpi DPMK k obmedzeniu mestskej hromadnej dopravy. Jeho rozsah sa od minulého leta nelíši.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld