KONTAKT    |   _eng _sk

Cez víkend Abovské slávnosti
           

Pridané: 21.6.2004
Autor: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 25/2004
Slávnosť

Cez víkend čakajú milovníkov kultúry Abovské folklórne slávnosti Rozhanovce, ktoré sa stali podujatím celého regiónu Abov. Hlavnými organizátoromi sú Košické osvetové stredisko a Obecný úrad v Rozhanovciach, finančne prispelo Ministerstvo kultúry SR.

V tomto roku sa uskutočnia 26. a 27. júna a aj tentokrát prevzal patronát nad podujatím predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer. V programe vystúpia tiež folklórne súbory z Lotyšska, Poľska a Maďarska. Ešte v stredu 23. júna detský folklórny súbor Čarnička z Košíc svojím vystúpením pozve Košičanov na Abovské slávnosti do Rozhanoviec, v sobotu 26. júna v kultúrnom dome vo Valalikoch vystúpia o 18.00 hod. folklórne súbory z Poľska a Maďarska.

V nedeľu 27. júna sa o 10.00 hod. v Rozhanovciach začne slávnostná svätá omša a o 13.00 hod. sprievod folkloristov po obci odštartuje kolotoč programov folklórnych súborov, sólistov, speváckych skupín a ľudových hudieb. Večer o 19.00 hod. sa uskutoční ščamba zábava Rozhanovce. Vstupenky na podujatie sú k dispozícii v Informačnom centre Košice na Hlavnej 59, v Mestskom informačnom centre v OD Dargov a OD Tesco. Oceľ východu je mediálnym partnerom podujatia. Príďte príjemne prežiť tento víkend.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld