KONTAKT    |   _eng _sk

Ďalšie investície do ekológie
           Pridané: 9.2.2004
Autor: Ján BAČA
Kategória: 06/2004

Minulý týždeň zástupcovia U. S. Steel Košice a VOEST-ALPINE Industrieanlagenbau GmbH(VAI) z rakúskeho Linzu podpísali zmluvu týkajúcu sa veľkého investičného projektu na nové zariadenie pre primárnu oceliarsku časť výroby. Spoločnosť VAI dodá inžiniering, vyrobí a nainštaluje zariadenie pre primárne, ako aj sekundárne odprášenie Oceliarne č. 1. Toto zariadenie bude zahrňovať najnovšie technológie pre dva nové konvertory a bude prevádzkované ako súčasť systému zachytávania a chladenia plynov, ktoré podstatne zníži emisie produkované pri výrobe ocele.

"Tento projekt je veľkou investíciou do oceliarní a je určený na zosúladenie štandardov kvality ovzdušia so slovenskou legislatívou," povedal Christopher J. Navetta, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice. "Je to ďalší krok v zlepšovaní kvality ovzdušia pre našich zamestnancov, mesto Košice a okolitý región".

Podpisu zmluvy sa zúčastnil Gerhard Falch, prezident a predseda predstavenstva spoločnosti VAI, ktorý povedal: "Spoločnosť VAI je hrdá na to, že si ju firma U. S. Steel Košice zvolila na dodávku technológií a zariadení pre tento kľúčový projekt. Počas roka 2003 bola spoločnosť VAI vybraná na dodávku oceliarskych konvertorov a teraz pre dodávku ďalších zariadení, čo je opätovným dôkazom technických schopností VAI. Tešíme sa na spoluprácu s U. S. Steel Košice na tomto dôležitom ekologickom projekte."

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov