KONTAKT    |   _eng _sk

Do bojov zasiahne takmer tisícka športovcov
           

Pridané: 30.8.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 35/2004

V piatok 3. septembra a v sobotu 4. septembra sa bude konať XIV. ročník Letnej olympiády U. S. Steel Košice

Olympiáda 2003
Snímka je z vlaňajšej letnej olympiády, kedy na slávnostný ceremoniál nastúpili pretekári v jednotných tričkách. V tomto roku pripravili organizátori pre účastníkov olympiády modré šiltovky a biele návleky na zápästia.

Na svojom druhom zasadnutí olympijského výboru našej letnej olympiády bolo konštatované, že oproti pôvodnému termínu sa zvýšil počet olympionikov z 839 prihlásených na 952. Z tohto počtu je 801 mužov a 151 žien. Všetci účastníci XIV. ročníka Letnej olympiády U. S. Steel Košice nastúpia na otvárací ceremoniál v modrých šiltovkách s logom USSK a bielych návlekoch na zápästiach proti zachytávaniu potu v piatok 3. septembra 2004 o 15.00 hodine už tradične na asfaltových ihriskách pri hádzanárskej hale vo Všešportovom areáli.

V desiatich druhoch športu sa bude súťažiť po dva dni na známych športoviskách. Pri hádzanárskej hale sa na štyroch ihriskách odohrá olympijský turnaj v malom futbale, do ktorého sa prihlásilo 20 mužstiev. Organizátori ich vyžrebovali do štyroch skupín, kde bude hrať každý s každým 2 x 15 minút. Do ďalších bojov postúpia prvé dva celky zo skupín. Vlaňajšie prvenstvo budú obhajovať futbalisti z divízneho závodu Energetika, ktorí boli nasadení do A skupiny a vlaňajší finalista z Obalovej vetvy bol nasadený do skupiny C.

V jednotlivých skupinách sa stretnú: A skupina - Energetika A, Energetika B, Predaj a marketing, Teplá valcovňa a Nákup. B skupina - Koksovňa, Mechanika, Carmeuse, GM pre kvalitu a Ocekon. C skupina - Obalová vetva, Oceliareň B, Oceliareň A, Doprava a Reliningserv. D skupina - Zlievareň, Vysoké pece, Špeciálna údržba, ZHD A a ZHD B. Volejbal odohrá šesť mužských celkov v telocvični SOU na Ostrovského ulici, a to kolektívy z Energetiky, Vysokých pecí, Ferrohasu, Predaja, Dopravy a Oceliarne. Hrá sa systémom každý s každým so začiatkom v piatok už o 16.00 h.

Ženy predstihli mužov v počte účastníkov, keď sa do olympijského turnaja prihlásilo sedem družstiev. Sú to celky z úseku viceprezidenta pre financovanie, Labortest, ZHD, úsek viceprezidenta pre Informačné technológie, Nemocnica Šaca, Doprava a GM pre kvalitu. Ženy budú hrať v telocvični SOU Dopravného na Moldavskej ceste iba v sobotu od 8.00 h. v dvoch skupinách. Stolný tenis i nový druh športu squash sa bude hrať v herni i telocvični vysokoškolských internátov na Jedlíkovej ulici na Luníku VIII. Na squash sa prihlásilo 24 jednotlivcov, turnaj v stolnom tenise začne v piatok od 16.00 h. súťažou družstiev mužov i žien, v piatok sa uskutočnia súťaže jednotlivcov.

Až desať trojčlenných tímov bude bojovať pri nízkej sieti na dvorcoch DPMK na Bardejovskej ulici v nohejbalovom turnaji. Po dve mužstvá prihlásili Oceliareň, Labortest a Doprava, okrem nich budú štartovať celky Refrako, Ocekon, Koksovňa a Špeciálna údržba. Až neskutočný počet sa prihlásil do kolkárskej súťaže 198. Aj preto organizátori rozhodli, že muži absolvujú hody na 4 x 10 hodov združených a ženy na 4 x 8 hodov. V akom poradí po obidva dni sa predstavia hráči na štvordráhe, prinášame v samostatnom článku na tejto strane pod titulkom Rozpis kolkárskej súťaže.

Podobná situácia vznikla aj v tenise, kde sa na kurtoch v Mestskom parku (bývalý park generála Petrova pri stanici či kúpalisku) predstaví až 91 tenistov. Aby sa stihol odohrať olympijský turnaj, tenisti začínajú v piatok už o 15.00 h. na trinástich dvorcoch. Olympijská desiatka v behu na 10 km odštartuje v sobotu ráno o 9.00 h. a spolu so 47 bežcami sa na štart pred hlavnou vrátnicou na Vstupnom areáli postaví aj 21 korčuliarov. Favoritov je treba hľadať medzi aktívnymi bežcami z nášho BS Steel Košice, ale aj medzi vytrvalcami z našej dcérskej spoločnosti z Obal-Servisu a. s. Košice.

Na vynovenom ihrisku s trávnatým povrchom blízko vysokoškolských internátov na Vysokoškolskej ulici, pri atletickom štadióne Slávia TU Košice sa odohrajú stretnutia troch prihlásených družstiev v softbale. Najväčšiu šancu na obhájenie prvenstva z uplynulého roku majú naši americkí manažéri, ale tuho im bude konkurovať tím zložený z našich softbalistov zamestnaných vo firme. Súčasťou slávnostného otváracieho ceremoniálu bude vztyčovanie vlajok, ktoré zabezpečia zamestnanci z úseku viceprezidenta pre informačné technológie a GM pre kvalitu. Oheň z hutníckych prevádzok, ktorý sa pochodňami dostane až na asfaltovú plochu ihrísk, zapália bývalí aktívni volejbalisti zo železiarní Eva Fischerová a Ľuboš Háber. V sobotu večer o 20.00 h. sa pred Spoločenským pavilónom uskutoční slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien trom najlepším vo všetkých športoch i vekových kategóriách. Už tradične budú vyhlásené tri najkrajšie športovkyne a jedna z nich sa stane miss olympiády. Na záver sa letná olympiáda ukončí ohňostrojom a športovci sa potom budú môcť vo veľkej sále toho zariadenia zabaviť na diskotéke.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld