Dominovali na šampionáte v polmaratóne

V prvý aprílový víkend sa v Bratislave konal 11. ročník ČSOB Marathonu, ktorého víťazom sa po šiestich rokoch kraľovania Keňanov a Etiópčanov stal český vytrvalec. Bol ním Jiří Čípa, ktorý pretrhol cieľovú pásku maratónskeho behu v čase 2:27:41 hod. Pri Dunaji štartovali aj naši vytrvalci, ktorí dosiahli tieto umiestnenia: 15. Miloš Popovič 2:50:14 hod., 42. Marek Mockovčiak 3:01:18 hod., 133. Vladimír Balogh 3:20:43 hod. a 575. František Semanko 4:23:43 hod.

V rámci podujatia sa po štvrtý raz v jeho histórii konali majstrovstvá Slovenska v polmaratóne. O slovenské tituly bojovalo na polmaratónskej trati 78 mužov a 41 žien. Titul majstra si v kategórii mužov podľa predpokladov vybojoval člen bežeckého klubu našej dcérskej spoločnosti Obal servis Košice Jozef Urban, ktorý mal v cieli vynikajúci čas 1:07:49 hod. Druhú priečku obsadil zamestnanec z DZ Energetika Imrich Pástor obliekajúci dres Slávie TU Košice, časom 1:09:17 hod. Výborne si počínali aj ďalší dvaja bežci z Obal servisu Košice Robert Valíček, ktorý bol piaty za 1:13:48 hod. a Erik Repák obsadil časom 1:16:38 hod. 11. miesto.  Vytrvalcom z  Obal servisu sa na šampionáte darilo aj v súťaži družstiev, keď majstrovský titul získal tím v zložení Urban, Valíček a Repák.