KONTAKT    |   _eng _sk

Jarná turistika
           Pridané: 28.2.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 09/2005

Hoci sa v utorok 1. marca oficiálne začalo jarné obdobie roka, všade na Slovensku je ešte dosť snehu. Podmienky na lyžovanie sú teda nielen pre rekreačných lyžiarov, ale aj pre turistov - bežkárov vynikajúce. Sekcia lyžiarskej turistiky v Košiciach preto v spolupráci s U. S. Steel Košice ponúka pre zamestnancov a priateľov bielej stopy zo železiarní v tomto mesiaci jarnú lyžovačku.

Už v sobotu 5. marca sa uskutoční zájazd do Litmanovej, kde bude pre záujemcov vytýčený lyžiarsko - turistický prechod na 17 km trase z Ľubovnianskeho hradu cez Oslí vrch, sedlo Vábec, Čertovú skalu, Jarabinskú tiesňavu až k lyžiarskemu areálu SKI COMP Fakľovka v Litmanovej. Nemej zdatnejší si vyskúšajú 8 km trasu, aj pešo, z Litmanovej cez Polianky, dolinu V. Lipníka až na pútnické miesto Zvir. Pre tých, ktorí sa venujú iba zjazdovému lyžovaniu bude k dispozícii po celý deň zjazdovka SKI COMP Fakľovka.

O týždeň neskôr, 12. marca, sa pripravuje zájazd na Drienicu s prejazdom Čergova. Okrem 17 km prechodu na trase z Drienice cez Lysú, Ostrý kameň, chatu Čergov, Lysú, Šomku späť do Drienice, je možnosť pre ostatných účastníkov zájazdu využiť zjazdové lyžovanie na Drienici, ako aj kúpanie v krytom bazéne.

V sobotu 19. marca je naplánovaný prechod na bežkách po trase Vraňarskej magistrály. Štartuje sa zo Zlatej Idky, odkiaľ vedie trasa cez Kojšovskú hoľu, Bielu skalu do Vyšného Medzeva. Na najbližšiu akciu v Litmanovej je možné sa prihlásiť do štvrtka 3. 3. 2005 telefonicky u nášho turistického "baróna" Jozefa Mitaľa na klapke v U. S. Steel Košice 3-8034, alebo na mobil 0904 318 414. V sobotu 5. marca je odchod autobusu už tradične z parkoviska na Námestí osloboditeľov (pred VZ poisťovňou) o 6.45 h. Zároveň sa môžu záujemcovia prihlásiť aj na ďalšie spomínané turistické zájazdy v mesiaci marec.

Empty

ODPORÚČAME

15.8.2018
Hľadáme rodiny
13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov
3.8.2018
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2018