KONTAKT    |   _eng _sk

Krasokorčuliarske nádeje s trofejami
           

Pridané: 4.4.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: autor
Kategória: 14/2005

Mladí krasokorčuliari z Kraso Centra Košice medzi najlepšími v Slovenskom pohári

Kraso
Úspešná trénerka krasokorčuliarok z Kraso Centra Košice Hanka Töcziková počas tréningu s Radkou Bártovou (vľavo) a Jacqueline Belenyesiovou (vpravo).

V piatok 1. apríla sa v Košiciach konala záverečná exhibícia víťazov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní. V sezóne 2004/2005 si v tejto dlhodobej súťaži počínali mladí krasokorčuliari z klubu Kraso Centra Košice, ktorý sponzorsky podporuje U. S. Steel Košice, veľmi dobre.

V uplynulej sezóne sa z triumfu v Slovenskom pohári zo spomínaného košického klubu tešili v seniorskej kategórii Belenyesiová, medzi staršími žiakmi Smolík, zo starších krasokorčuliarskych nádejí Novella a z mladších dievčat Hriňáková. Navyše Kraso Centrum Košice získalo cennú trofej za celkovo najúspešnejší klub v tejto súťaži na Slovensku a trénerka Hanka Töcziková bola vyhodnotená ako najúspešnejšia trénerka, ktorá mala v tejto sezóne dve pretekárky na vrcholných podujatiach. Boli to Jacqueline Belenyesiová a Radka Bártová, ktoré získali na majstrovstvách Slovenska v Ružomberku zlaté medaily a stali sa majsterkami Slovenska vo svojich kategóriách.

Na základe týchto úspechov sa obidve kvalifikovali na vrcholné krasokorčuliarske podujatia v zahraničí. Staršia z nich, J. Belenyesiová, štartovala v Turíne na seniorských majstrovstvách Európy a o niečo mladšia šampiónka v kategórii junioriek Radka Bártová sa predstavila na juniorských majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v kanadskom Kitcherene.

O ich účinkovaní na týchto vrcholných podujatiach nám trénerka H. Töcziková povedala: "Obidve patria medzi najlepšie krasokorčuliarky na Slovensku, ale v konfrontácii s európskymi a svetovými špičkami to mali veľmi ťažké. Najmä preto, že obidve štartovali o vekovú kategóriu vyššie, keď J. Belenyesiová, ktorá je ešte juniorkou, sa v Taliansku predstavila medzi 38 pretekárkami v seniorskej kategórii a staršia žiačka R. Bártová si zmerala sily na MS v konkurencii 44 junioriek. Napriek tomu, že obidve štartovali v silnej konkurencii po prvý raz, si počínali veľmi dobre. V Turíne obsadila Belenyesiová 26. miesto a Bártová skončila na 23. mieste. Cieľom obidvoch našich pretekárok bolo zajazdiť čo najlepšie, získať skúsenosti medzi najlepšími európskymi a svetovými krasokorčuliarkami a na vlastnej koži okúsiť atmosféru týchto šampionátov. Obidve sú prísľubom pre budúcnosť slovenského krasokorčuľovania."

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld