KONTAKT    |   _eng _sk

Monitorovací systém Argus LCM
           Pridané: 7.2.2005
Autor: Magdaléna Fecurková
Kategória: 06/2005

Klinika pre infekčné choroby FN L. Pasteura

Pomoc zo strany Nadácie U. S. Steel Košice prišla veľmi vhod tiež Klinike pre infekčné choroby Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, ktorá poskytuje zdravotnícku starostlivosť aj pre zamestnancov huty, a to i v prípade život ohrozujúcich ochorení. Liečenie pacientov s ťažkým priebehom infekcií je náročné. Vyžaduje si okrem iného denno-denný monitoring činnosti srdca, dýchacieho systému i základných funkcií organizmu.

Klinike však prístroj, ktorý by túto funkciu plnil, chýbal. Dnes už nie. Jednotka intenzívnej starostlivosti disponuje vďaka hutníkom monitorovacím systémom Argus LCM, ktorý pozostáva z jedného stacionárneho a jedného prenosného monitora a trojkanálového EKG zapisovača. Je to ucelená jednotka, ktorej časť je schopná pracovať aj na batérie, čo je zvlášť nevyhnutné najmä v prípade absolútnej izolácie pacienta pri ochorení vyžadujúcom si prísny izolačný režim.

Od jeho uvedenia do prevádzky v máji minulého roku sa podľa vyjadrenia Pavla Jarčušku, docenta na klinike, ktorý je zároveň vedúcim Centra pre liečbu HIV, podrobilo v priebehu siedmich mesiacov sledovaniu na monitore bezmála 150 pacientov, na trojkanálovom EKG ich bolo štyristo.

Empty

ODPORÚČAME

17.4.2018
Obrovské povzbudenie a skvelý úspech
11.4.2018
Aký vplyv na slovenskú oceľ bude mať zavedenie ciel na dovoz do USA
3.4.2018
Stanovisko U. S. Steel Košice
14.3.2018
Spájame aktívnych ľudí pre dobrý cieľ