KONTAKT    |   _eng _sk

Nadšení malí diváci
           

Pridané: 14.6.2004
Autor: Text a foto: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 24/2004

Premiéra v Bábkovom divadle Košice

Predstavenie
Košickému bábkovému divadlu sa podarilo do deja zatiahnuť aj divákov, malých, aj tých starších, ktorí ich sprevádzali. Diváci v hľadisku s rukami nad hlavou znázorňujú strechy domov.

Nevesta Myška je v podstate obyčajná myška, ktorá má veľké nároky na ženícha, pretože podlieha tlaku svojej matky - pre jej dcéru je dobrý len taký myšiak, ktorý je najsilnejším a najmocnejším myšiakom na svete. Ale aká by to bola rozprávka, keby sa neskončila happyendom? A tak sa parádnica myška nakoniec predsa len vydá za sympatického myšiaka od susedov.

Príbeh o Neveste Myške mal v piatok minulého týždňa preméru v Bábkovom divadle v Košiciach. Pochádza z pera súčasného maďarského autora Tibora Zalána a do slovenčiny ho preložila riaditeľka bábkového divadla Katarína Hegedušová.

Originálne spracovanie rozprávky, plnej komických situácií, sa deťom páčilo a účinkujúcich odmenili búrlivým potleskom. "Krásna," povedala na konci rozprávky nečakane zhovorčivá, len trojročná Anika Horváthová. V bábkovom divadle nebola po prvýkrát, už videla aj príbeh o Žabom princovi. Spokojný z hľadiska odchádzal aj 4-ročný Danko Hornák, ktorý bol síce v divadle po prvý raz, ale v materskej škole na Obrancov mieru mal možnosť vidieť už nejednu rozprávku v podaní hercov košického Bábkového divadla.

Prípravu premiéry bábkovej hry o Neveste Myške finančne podporila naša spoločnosť U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld