Najväčším súperom vytrvalcov bola horúčava

V nedeľu 4. augusta bolo poriadne horúco, bežcov to však od účasti v bežeckých súťažiach neodradilo. V Kavečanoch štartoval o 10. hodine polmaratón a v Klokočove bol na 15. hodinu naplánovaný štart behu na 5 kilometrov pod názvom Klokočovská päťka. Teplota vzduchu sa v spomínaný deň vyšplhala na úctyhodných 36 stupňov Celzia.

• V Kavečanoch mnohí z pretekárov dobiehali do cieľa na pravé poludnie vyčerpaní a horúčavou zničení. Na trať jubilejného XXV. ročníka Malého Kavečianskeho maratónu sa ich postavilo 110, čo bol účastnícky rekord a iba siedmi z nich páľavu na asfaltovej ceste nezvládli a z pretekov odstúpili. Samozrejme, že traťový rekord Ukrajinca Oresta Babjaka (1:08:27 hod.) v takýchto extrémnych podmienkach odolal a časom 1:16:14 hod. zvíťazil Eduard Hapak z Poľska, ktorý obhájil svoje vlaňajšie prvenstvo. Z našich bežcov skončil Erik Repák na 3. mieste v čase 1:20:48 hod. Za ním sa na ďalších priečkach umiestnili: 9. Erik Seman 1:27:25 hod., 12. Vladimír Balogh 1:29:35 hod., 16. Jozef Sciranko 1:33:11 hod., 35. Marián Vlček 1:41:49 hod., 39. Tibor Tisza 1:42:31 hod., 46. Miroslav Sabo 1:43:58 hod., 51. Jaroslav Horný 1:45:03 hod., 59. Ján Strömpl 1:49:01 hod., 63. Alžbeta Tiszová 1:50:23 hod. (zvíťazila medzi ženami nad 40 rokov), 68. Marián Katunský 1:52:14 hod., 72. František Semanko 1:53:52 hod., 82. Marián Rybár 1:58:16 hod., 86. Erika Billá 2:02:31 hod., 95. Milan Hajduk 2:12:53 hod., 102. Roman Jurčík 2:31:59 hod.

• Medzi vytrvalcami sú aj takí, ktorí majú za sebou dostatok skúseností a v nohách stovky či tisícky kilometrov. Pre nich nie je problém absolvovať za deň aj dva preteky. A tak sa po polmaratóne v Kavečanoch ôsmi bežci premiestnili autami do Klokočova a popoludní už boli v pelotóne medzi 135 účastníkmi behu na 5 km. Na tejto trati zvíťazil v čase 15:04 min. maďarský vytrvalec Barnabáš Bene, z našich skončil Jaroslav Szabo časom 15:37 min. na 4. mieste. Na ďalších priečkach sa z členov bežeckých klubov BK Steel a Obal servis Košice umiestnili: 10. Katarína Berešová 17:17 min., 16. Peter Kohút 18:39 min., 19. František Kažimír 19:21 min., 31. Bartolomej Ficzere 20:14 min. (vyhral medzi mužmi v kategórii nad 60 rokov), 68. Tibor Tisza 23:41 min., 74. Alžbeta Tiszová 24:04 min. (druhá medzi ženami nad 40 rokov), 76. Tibor Huszár 24:17 min.