KONTAKT    |   _eng _sk

Nohejbalisti DPMK so striebrom z EPM
           

Pridané: 5.7.2004
Autor: -kh-
Kategória: 27/2004

U našich západných susedov v Modřiciach pri Brne sa konal finálový turnaj Európskeho pohára majstrov v nohejbale. Vďaka generálnemu sponzorovi U. S. Steel Košice sa v tomto finále predstavil aj slovenský nohejbalový šampión DPMK Košice. Ten si pod vedením trénera Jaroslava Žigalu i reprezentačného kormidelníka, toho času zamestnanca našej spoločnosti Vladimíra Strojného, počínal v zápasoch dvojíc a trojíc veľmi dobre.

Košičania sa domov vrátili so ziskom strieborných medailí. O zhodnotenie tohto podujatia sme po návrate požiadali trénera nohejbalistov Slovenska, dlhoročného hráča DPMK, neskôr trénera Vladimíra Strojného: "Vo finále začali naši chlapci veľmi dobre, veď v úvodných dvoch stretnutiach sme hravo zdolali maďarský celok Kaposvár i rumunský tím Tengo Salonta zhodne hladko 3:0. Mimoriadne dôležitý bol pre nás súboj s domácim mužstvom, ale, žiaľ, v závere dvojíc i trojíc sme nestačili na Modřice. Hrali sme dobre, ale najmä v trojiciach nás v rozhodujúcich momentoch v závere setov pribrzdili neobjektívni rozhodcovia. A keďže ani v záverečnom singli, v ktorom nastúpil náš niekoľkonásobný majster sveta Marián Žigala proti úradujúcemu majstrovi sveta Petrovi Bubniakovi, sme neuspeli, zápas naši prehrali 0:3. Ako trénera reprezentácie ma však potešilo, že náš bývalý hráč Richard Makara, ktorý teraz hrá za víťazný tím z Modříc, sa pri nízkej sieti predstavil vo vynikajúcej forme."

Košičania sa chystali na zlato, no hráči Martin Perun, Patrik Perun, Ján Brutovský, Marián Žigala, Ján Chovan a Štefan Forrai sa museli uspokojiť s druhou priečkou v konečnom poradí, za ktorú získali strieborné medaily. Po bronze z roku 2002 a vlaňajšom striebre chceli tento raz vystúpiť na najvyšší stupienok, preto je aj krásne striebro pre nich tak trochu sklamaním.

Empty

ODPORÚČAME

14.3.2018
Spájame aktívnych ľudí pre dobrý cieľ
22.1.2018
Vlaňajší víťazi obhájili svoje pozície i tentoraz
18.1.2018
Prvou šampiónkou BOZP je Marcela Krupášová z DZ Zušľachťovne a obalová vetva