O titul Expedícia verzus Valcovne

Záverečnými tromi stretnutiami sa v pondelok skončili napínavé súboje o konečné poradie v skupinách. Bez prehry zostali vlaňajší majster a obhajca titulu mužstvo z Expedície a tím Valcovní. Tieto dve mužstvá sa v pondelok, 27. októbra, stretnú o 20.15 hod. pod deravými košmi v telocvični ZŠ Starozagorská na sídlisku KVP o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2008. Pred nimi budú o 19.15 hod. bojovať o bronz basketbalisti z Technológie s mužstvom BSC Allstars. O 18.15 hod. si o 5. miesto konečného poradia zmerajú sily hráči z tímov Predátors a Devils.

V úvodnom zápase tretieho hracieho dňa, v pondelok, 20. októbra, sa stretli v A skupine mužstvá Predátors s Technológiou. Bol to súboj o druhú priečku a tak o dramatické momenty pod obidvoma košmi nebola núdza. Lepšie začali hostia, ktorí zásluhou ich nového hráča Majerčíka neustále viedli a do prestávky si vytvorili 9-bodový náskok. Ten sa po zmene strán snažili udržiavať, hoci domáci zrýchlili hru i presnejšie zakončovali. Hráči z Technológie iba raz dovolili domácim znížiť na rozdiel šiestich bodov, ale vzápätí šnúrou tromi košmi po sebe opäť odskočili od súpera a zápas dotiahli do víťazného konca. V druhom meraní síl vlaňajší obhajca titulu, favorizované mužstvo Expedície, nedal takmer žiadnu šancu svojmu súperovi z Prvovýroby. Už po prvom polčase viedli domáci o 30 bodov a o víťazovi nebolo pochýb.

Veľmi vyrovnaný, bojovný a taktický súboj zviedli medzi sebou dve neporazené mužstvá z B skupiny - Valcovne a Allstars. V nevýhode boli domáci valcovači, ktorí síce po prvý raz nastúpili s extraligovým hráčom Košíc Utlakom, ale ich tréner Alexander Lengyel mal k dispozícii len 5 hráčov. A tí museli odohrať celý zápas opatrne, aby sa nevyfaulovali. Prvý kôš zaznamenali hostia a postupne si troj až štvorbodové vedenie zásluhou strelecky disponovaného Štuchala neustále udržiavali. Aj po prestávke mali basketbalisti z Allstars mierny náskok, ktorý však v 12. minúte druhého polčasu stratili. Domáci totiž šnúrou ôsmich bodov nielenže vyrovnali, ale dostali sa do päťbodového vedenia. Hostia sa potom ešte snažili otočiť vývoj vo svoj prospech, dvakrát vyrovnali, ale v závere dominovali skúsenejší valcovači.

Výsledky - A skupina: Planners Predátors - Technológia 23:32 (8:17), body zaznamenali: Rusič 14, Molnár 7, Križičko 2, resp. Majerčík 12, Štec 8, Ziolkovský 6, Kuffa 4 a Bosák 2. Expedícia FIN 2008 - Prvovýroba 68:33 (40:10), body: Lančarič 21, Konečný 18, Hodermarský 11, Kupec, Bačovčin a Daduľák po 4, Mladšík, Bodnár a Bohuš po 2, za hostí Migač 12, Kisty 11, Bobko a Brezo po 4, Forrai 2.

3. AB Devils 2 0 2 55:109 2 b.

V tabuľke strelcov je z A skupiny poradie: 1. Lančarič 51 bodov, 2. Hodermarský 45 b. (obaja Expedícia), 3. - 4. Konečný (Expedícia) a Rusič (Predátors) po 42 b., 5. Kupec (Expedícia) 33 b. 6. - 7. Migač (Prvovýroba) a Štec (Technológia) po 32 bodov. Poradie v B skupine, kde každé mužstvo odohralo len 2 zápasy: 1. Štuchal (Allstars) 35 bodov, 2. Mišinský (Valcovne) 30 b., 3. - 4. Margita (Allstars) a Pulko (Devils) po 26 b., 5.- 6. Smejkal a Utlak (obaja Valcovne) po 23 bodov.