KONTAKT    |   _eng _sk

O žiaromateriáloch medzinárodne
           

Pridané: 7.6.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 23/2004

Včera, 8. mája 2004, sa v Podbanskom vo Vysokých Tatrách začala trojdňová medzinárodná konferencia Žiaromateriály, pece a tepelné izolácie. Podujatie, na ktorom sa zúčastňujú odborníci zo Slovenka, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Srbska, Francúzska, Nemecka, Južnej Kórei i Kanady, pripravila Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach.

Generálnym sponzorom konferencie je spoločnosť U. S. Steel Košice. Na stretnutí odborníkov z Európy i zámoria odznie dovedna tridsaťdeväť prednášok prezentujúcich výsledky výskumu, vývoja i aplikácie žiaruvzdorných materiálov v hutníckom procese. So svojimi skúsenosťami v tejto oblasti sa podelia aj košickí hutníci.

Hovoriť budú okrem iného o meraní tepelnej rozťažnosti kremičitých materiálov, izolačnom žiarobetóne a jeho použití do 1500 stupňov Celzia, štúdii opotrebenia staviva v komíne pre odvod spalín z energetického zariadenia, novej konštrukcii vymurovky liacej panvy, intenzifikácii ohrevu brám v narážacích peciach i zvyšovaní životnosti vymurovky pojazdných miešačov.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld