KONTAKT    |   _eng _sk

O zmenách budú zamestnanci informovaní
           Pridané: 12.1.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 02/2004

Nový sociálny systém a predkladanie potrebných dokladov

Rozsiahle zmeny v sociálnom systéme Slovenska, ktoré vstúpili do platnosti 1. januára 2004, sa dotýkajú pracujúcich i nepracujúcich občanov. Reforma Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorú schválila Národná rada SR, rieši sociálnu pomoc a rodinnú politiku, trh práce a politiku nezamestnanosti, systém dôchodkového zabezpečenia i sociálneho poistenia. Nové zákony a predpisy prinášajú aj niektoré zmeny v predkladaní dokladov potrebných pre Sociálnu poisťovňu. Menia sa i povinnosti zamestnávateľov.

"V týchto dňoch intenzívne komunikujeme so Sociálnou poisťovňou a predpokladáme, že v najbližších dňoch už budú mať zamestnávatelia všetky potrebné informácie týkajúce sa zmien k dispozícii," uviedla vedúca odboru Mzdové záležitosti U. S. Steel Košice Katarína Spišáková.

"Akonáhle budeme mať komplexné inštrukcie a potrebné formuláre, budeme informovať zamestnancov U. S. Steel Košice o tom, ktorými dokladmi sa budú uplatňovať nároky zamestnancov na jednotlivé dávky v zmysle nových zákonov. Všetky zmeny budú realizované do konca tohto mesiaca a premietnu sa do zúčtovania miezd za mesiac január." Informácie môžu zamestnanci nájsť na intranetovej stránke odboru Mzdové záležitosti.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov