KONTAKT    |   _eng _sk

Obhajca trofeje nezaváhal
           

Pridané: 13.12.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: autor
Kategória: 50/2004
Futbal
V semifinále pomerne hladko zdolali futbalisti Gerustu (v páskovaných dresoch) Výber USSK 5:1 a postúpili do finále.

V hale Cassosport sa konal 6. ročník futbalového halového turnaja o Pohár predsedu predstavenstva Gerust a.s. Košice. Podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento raz bojovalo o cennú trofej osem mužstiev v dvoch skupinách. Okrem tímu usporiadateľov, ktorý obhajoval vlaňajšie prvenstvo, štartovalo v turnaji aj sedem mužstiev z U. S. Steel Košice. Nechýbali medzi nimi ani víťazi našej letnej olympiády a tohtoroční futbaloví majstri U. S. Steel Košice futbalisti z Teplej valcovne, ktorí sa o účasť vo finále pripravili sami.

V semifinále viedli nad Špeciálnou údržbou už 2:0, napokon nevyužili tri čisté gólové šance, znervózneli a zápas sa skončil nerozhodne 2:2. Na pokutové kopy potom vďaka svojmu brankárovi Saroiovi, ktorý chytil dve penalty, vyhrali údržbári 3:2. Hráči zo Špeciálnej údržby sa teda prekvapujúco, ale o to zaslúženejšie dostali z našich mužstiev až do finále. Tento duel medzi mužstvami Gerust a Špeciálnou údržbou bol vyvrcholením turnaja. Diváci videli spolu dvanásť gólov i skvelé víťazstvo výborne kombinačne hrajúceho tímu Gerust po výsledku 7:5. Futbalisti z Gerustu tak obhájili svoje vlaňajšie prvenstvo a pretože v tomto turnaji vyhrali aj v roku 2002, tretí raz po sebe získali cennú trofej. Tak ako vlani, aj v tomto roku o bronz bojovali futbalisti z Teplej valcovne, ktorí sa v boji o 3. miesto stretli z druhým porazeným semifinalistom, s hráčmi Výberu USSK. Ich vzájomný súboj sa skončil nerozhodne 1:1, na pokutové kopy vyhrali zverenci trénera Jozefa Fottu z TVa 3:2 a obhájili z vlaňajška tretiu priečku.

Najprv sa ale hralo v dvoch skupinách, systémom každý s každým raz 25 minút hrubého času bez polčasu a zmeny strán. Prvé dve mužstvá zo skupín postúpili do semifinále, ale záverečné stretnutia o umiestnenie sa už hrali 30 minút hrubého času.

Biela skupina: Nákup - Obal Servis 5:0, Gerust - Špeciálna údržba 2:2, Nákup - Špeciálna údržba 3:4, Gerust - Obal Servis 9:1, Obal Servis - Špeciálna údržba 4:7 a Gerust - Nákup 2:1.

Poradie v skupine:

1. Gerust 3 2 1 0 13:04 7 b.
2. Špeciálna údržba 3 2 1 0 13:09 7 b.
3. Nákup 3 1 0 2 9:06 3 b.
4. Obal Servis 3 0 0 3 5:21 0 b.

Zelená skupina: Zušľachťovne - Studená valcovňa 1:3, Výber USSK - Teplá valcovňa 0:0, Zušľachťovne - Teplá valcovňa 0:7, Výber USSK - Studená valcovňa 2:1, Studená valcovňa - Teplá valcovňa 2:4, Výber USSK - Zušľachťovne 6:2.

Poradie v skupine:

1. Teplá valcovňa 3 2 1 0 11:02 7 b.
2. Výber USSK 3 2 1 0 8:03 7 b.
3. Studená valcovňa 3 1 0 2 6:07 3 b.
4. Zušľachťovne 3 0 0 3 3:16 0 b.

V prvom semifinále, ktoré sa hralo krížovým systémom, sa najprv zrodil nerozhodný výsledok, a to v zápase TVa - Špeciálna údržba 2:2. Na pokutové kopy vyhrali údržbári 3:2. V druhom stretnutí víťazný tím bielej skupiny Gerust rozstrieľal druhé mužstvo zo zelenej skupiny Výber USSK 5:1.

O 3. miesto
TVa - Výber USSK 1:1, na pokutové kopy 3:2.

V tomto zápase začali obidve mužstvá veľmi opatrne, zamerali sa hlavne na obranu, takže gólových šancí bolo poskromne. Stav bol dlho bezgólový, až v 12. minúte po vydarenej kombinačnej akcii skóre otvorili hostia po strele Frascarelliho. Domáci potom pridali na útočnej aktivite a 6 minút pred koncom za domácich Kolesár tvrdou strelou vyrovnal. Zo značky pokutového kopu boli úspešnejší valcovači z Teplej valcovne a vybojovali si tretie miesto.

Finále
Gerust - Špeciálna údržba 7:5.

Stretnutie sa hralo vo vysokom tempe s veľkým dôrazom v obranných činnostiach. Miestami sa v hre iskrilo, na čo doplatili hostia dvoma vylúčeniami. Strelecky sa lepšie darilo obhajcovi trofeje z mužstva Gerust, ktorého hráči si vypracovali trojgólové vedenie. Ako sa v ďalšom priebehu finálového súboja ukázalo, tento trojgólový náskok znamenal základ ku konečnému úspechu. Hostia sa snažili, v 16. minúte znížili na 5:3, lenže v závere už domáci opäť viedli o 3 góly 7:4. Na zvrat vo vývoji skóre už hosťom nezostával čas a navyše dohrávali oslabení o jedného hráča.

Po skončení turnaja organizátori vyhodnotili i odmenili najlepších hráčov i strelca. Cenu pre najlepšieho brankára prevzal brankár z Teplej valcovne Klembara, za najlepšieho hráča v poli vyhodnotili Dulinu z víťazného celku Gerust a najlepším strelcom turnaja sa so siedmimi gólmi stal Mico zo Špeciálnej údržby.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld