KONTAKT    |   _eng _sk

Ocenenie pre prezidenta
           

Pridané: 15.11.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 46/2004

Pediatria v Košiciach má osemdesiat rokov

Pri príležitosti 80. výročia založenia prvého detského oddelenia vo východoslovenskom regióne sa minulý týždeň, 11. a 12. novembra 2004, uskutočnila v Košiciach konferencia pediatrov, súčasťou ktorej bola aj slávnostná akadémia v štátnom divadle, a to za účasti ministra zdravotníctva SR Rudolfa Zajaca a mnohých osobností spoločenského a hospodárskeho života.

"Pred osemdesiatimi rokmi boli položené základy pediatrie v našom regióne a týmto podujatím," povedala riaditeľka Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Iveta Marinová pred slávnostným otvorením spoločenského programu, "chceme vzdať hold všetkým tým, ktorí stáli pri jej zrode, všetkým lekárom a zdravotným sestrám, ktorých rukami prešli tisíce a tisíce chorých detí."

Vedenie detskej nemocnice sa pri tejto príležitosti rozhodlo oceniť inštitúcie a osobnosti, ktoré vysokou mierou prispeli k rozvoju pediatrie. Ocenenie z rúk Ivety Marinovej za opakovanú pomoc pri rozvoji zdravotnej starostlivosti v detskej nemocnici prevzal aj prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld