KONTAKT    |   _eng _sk

Ocenenie pre prezidenta
           Pridané: 15.11.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 46/2004

Pediatria v Košiciach má osemdesiat rokov

Pri príležitosti 80. výročia založenia prvého detského oddelenia vo východoslovenskom regióne sa minulý týždeň, 11. a 12. novembra 2004, uskutočnila v Košiciach konferencia pediatrov, súčasťou ktorej bola aj slávnostná akadémia v štátnom divadle, a to za účasti ministra zdravotníctva SR Rudolfa Zajaca a mnohých osobností spoločenského a hospodárskeho života.

"Pred osemdesiatimi rokmi boli položené základy pediatrie v našom regióne a týmto podujatím," povedala riaditeľka Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Iveta Marinová pred slávnostným otvorením spoločenského programu, "chceme vzdať hold všetkým tým, ktorí stáli pri jej zrode, všetkým lekárom a zdravotným sestrám, ktorých rukami prešli tisíce a tisíce chorých detí."

Vedenie detskej nemocnice sa pri tejto príležitosti rozhodlo oceniť inštitúcie a osobnosti, ktoré vysokou mierou prispeli k rozvoju pediatrie. Ocenenie z rúk Ivety Marinovej za opakovanú pomoc pri rozvoji zdravotnej starostlivosti v detskej nemocnici prevzal aj prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov