KONTAKT    |   _eng _sk

Pomohli sme prekonať traťový rekord
           Pridané: 18.10.2017
Autor: -ker-
Kategória: 10/2017

Favoriti maratónu si pochutnali na hroznovom cukre od FMMR

Veru, kto by sa to bol odvážil vopred povedať, že budeme pri tom a že pomôžeme prekonať traťový rekord Medzinárodného maratónu mieru. Pravda je však taká, že víťazka ženského maratónu a čerstvá držiteľka traťového rekordu Sheila Jerotichová bola deň pred súťažou u nás v stane a vypýtala si hneď dva balíčky nášho „fakultného“ hroznového cukru, ktorý je obľúbeným zdrojom energie maratóncov všade na svete. Hovoríme o fakultnom cukre, pretože bol zabalený do obalu s motívom FMMR navrhnutým a vyrobeným špeciálne pre túto príležitosť.

Nebol to však iba hroznový cukor, čo sme v stane pred Auparkom ponúkali. Spolu s priateľmi z katedry telesnej výchovy TUKE sme pri stánku postavili aj bežiaci pás, kde sme za štandardný výkon rozdávali hroznový cukor s motívom FMMR a za nadštandardný výkon zas čakala na účastníkov bežecká fľaša vo farbách fakulty a iontový nápoj. Ten nadštandardný výkon bol pritom nastavený podľa času behu na 1 km člena diamantového klubu MMM, účastníka 41 ročníkov košického maratónu a koniec-koncov i hrdého člena ALUMNI klubu bývalej hutníckej fakulty Petra Poláka

A aby toho nebolo málo, spolu so zástupcami katedry telesnej výchovy TUKE sme pomáhali medzi návštevníkmi maratónu vyladiť atmosféru pred pretekmi meraním BMI indexu, vnútorného tuku, percenta svalovej hmoty a ostatných fyziologických parametrov. Záujem bol veľký. Dokonca sa u nás zastavil aj olympijský víťaz Matej Tóth.

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach sa na Medzinárodnom maratóne mieru prezentovala po prvý raz v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel Košice. A bez preháňania môžeme konštatovať,  že veľmi úspešne. Ľudia, ktorí sa na propagačnej akcii zúčastnili, totiž odviedli skvelú prácu. Nielen v stane pred Auparkom deň pred konaním MMM, ale aj v občerstvovacej stanici na piatom kilometri na Aničke, ktorú sme obsluhovali spolu s dobrovoľníkmi z U. S. Steelu.

Empty

ODPORÚČAME

8.10.2018
Oceľ ostáva dominantným materiálom
24.9.2018
Ocenili dlhoročnú prácu desiatich košických hutníkov
15.8.2018
Hľadáme rodiny
13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov