KONTAKT    |   _eng _sk

Prvá šichta vo fabrike
           

Pridané: 5.4.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 14/2004
Rómovia
Desať Rómov z košického sídliska Lunik IX nastúpilo po absolvovaní potrebných formalít a školení na svoju prvú zmenu v DZ Energetika minulý týždeň vo štvrtok. Krátko pred nástupom sa stretli s generálnym manažérom pre podporu výroby Vladimírom Jackom a riaditeľom DZ Energetika Ivanom Malešom.

Desať Rómov, obyvateľov košického sídliska Lunik IX., nastúpilo vo štvrtok minulého týždňa, 1. apríla 2004, na svoju prvú šichtu vo fabrike. Ešte predtým, než sa tak stalo, stretli sa spolu s kňazom Jozefom Červeňom, ktorý aktívne participoval na celom projekte, s generálnym manažérom pre podporu výroby Vladimírom Jackom a riaditeľom divízneho závodu Energetika Ivanom Malešom. Práve v tomto závode, konkrétne v prevádzke kotolňa teplárne, totiž budú pracovať. Na základe zmluvy zatiaľ do konca roka. Potom sa uvidí. Záleží iba na nich a na ich výkonoch.

"Potrebujeme každú pracovitú ruku," prihovoril sa čerstvým zamestnancom z radov Rómov, ktorí už absolvovali všetky vstupné formality vrátane školení, riaditeľ DZ Energetika Ivan Maleš a vyslovil presvedčenie, že sa všetci riadne zaradia do pracovného procesu. Generálny manažér pre prvovýrobu Vladimír Jacko zaželal všetkým úspešný štart na novej ceste, veľa úspechov a požiadal ich, aby mali v prevádzke oči otvorené. "Ste nezaťažení rutinou. Ak zbadáte niečo, o čom si budete myslieť, že sa dá robiť lepšie, dajte nám vedieť. Pomôžete sebe i ostatným."

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld