KONTAKT    |   _eng _sk

Ručnú prácu nahradili automatom
           Pridané: 7.3.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 10/2005

V prevádzke Radiátory ukončili rekonštrukciu a modernizáciu zváracích liniek

Radiátory z vlastnej produkcie vyváža U. S. Steel Košice do šestnástich krajín sveta. I to hovorí o ich konkurenčnej schopnosti. Rastúci záujem zasa dokresľujú rekordy v množstve dosiahnutej výroby i predaji. Vlaňajšok bol pre prevádzku aj obchodníkov už tretím rekordným rokom v poradí. Naše vykurovacie telesá sa môžu pochváliť i cenou Slovak Gold, ktorú získali v roku 2002. Trhu ponúkajú radiátory všetkých typov a dĺžok bežných na európskom trhu. Okrem toho dokážu reagovať aj na špeciálne požiadavky zákazníkov. Nezriedka sú to požiadavky na radiátory s hladkou čelnou stenou či stredovým napojením.

Prevádzka nabrala druhý dych po vstupe U. S. Steel do železiarní. V uplynulých takmer piatich rokoch realizovali viacero in-vestičných projektov a rôznych opráv menšieho i väčšieho rozsahu, ktoré zvýšili technologickú úroveň výroby, zlepšili pracovné prostredie zamestnancov, najmä pokiaľ ide o možné riziko úrazov a prispeli k zníženiu nákladov a zvýšeniu zisku spoločnosti. Ide napríklad o rekonštrukciu a modernizáciu mnohobodovej zváračky na zváracej linke č. 2, nákup zariadenia na priváranie pásnice, či rekonštrukciu a modernizáciu farbiacej linky Eisenmann. V uplynulých dňoch ukončili rekonštrukciu a modernizáciu tlakových vaní a zabudovali nový stroj na automatické priváranie garnitúr.

"Rekonštrukcia umožňuje zvýšiť výrobu radiátorov typu ventil kompakt, ktorý je u zákazníkov stále populárnejší. Súčasne zvyšuje bezpečnosť pri práci a zlepšuje pracovné podmienky," informoval Tibor Kovács, výrobno-technický námestník riaditeľa divízneho závodu Hutnícka druhovýroba.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov