KONTAKT    |   _eng _sk

Slovensko je úspešné
           

Pridané: 11.7.2005
Autor: Kamila DEMKOVÁ, Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 28/2005

Chargé d´affaires Scott N. Thayer opäť v Košiciach

Veľvyslanec USA
Chargé d´affaires Veľvyslanectva USA v Bratislave Scott N. Thayer (uprostred) sa stretol v Košiciach s manažérmi a podnikateľmi Košíc.
Vľavo Jake Slegers, výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory, vpravo prezident USSK David H. Lohr.

Chargé d´affaires Veľvyslanectva USA v Bratislave Scott N. Thayer bol nedávno priamym účastníkom slávnostného výkopu a položenia základného kameňa výstavby haly novej pozinkovacej linky v U. S. Steel Košice.

Minulý týždeň na pozvanie Americkej obchodnej komory v sprievode jej výkonného riaditeľa Jake Slegersa opäť zavítal do Košíc, kde sa na obchodných raňajkách stretol s manažérmi a podnikateľmi Košíc. Podujatia sa zúčastnil aj prezident USSK David H. Lohr, viceprezidenti Miroslav Kiraľvarga, Peter Richardson, James Connor a generálny právny zástupca Kenneth Pepperney.

Scott N. Thayer hovoril o ďalších perspektívach americko-slovenských vzťahov, pozícii Slovenska po vstupe do Európskej únie, vrátil sa k návšteve amerického prezidenta Georga Busha na Slovensku. Pochválil tiež úspechy Slovenska pri uplatňovaní reforiem. Ako povedal, aj vďaka nim sa Slovensko neustále rozvíja a vytváraním serióznych podmienok na podnikanie čoraz viac láka nových zahraničných investorov. Jeho očakávania, s ktorými prišiel sa Slovensko, sa mu, ako povedal, splnili, osobne sa na svojich cestách, na ktorých sa zoznámil s mnohými cieľavedomými a schopnými manažérmi, presvedčil, že Slovensko má veľké šance byť stále viac úspešné.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld