KONTAKT    |   _eng _sk

Slučka v rukách údržbárov
           

Pridané: 19.7.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 29/2004
Oprava
Odstraňovanie starých koľajových polí z vnútorného oblúku slučky počas minulého týždňa.

Rekonštrukcia slučky električkovej trate vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice i oprava trate v úseku Pereš - vstupný areál počas uplynulých dní si vynútili niekoľkodňové obmedzenie dopravy. Dnes dopravný podnik s prácami končí a všetko sa vracia do starých koľají, teda do rytmu prázdninovej dopravy.

"Dôvodom výluky na trati do železiarní, mimo dovozu a odvozu zamestnancov na zmeny, bola obnova výhybiek č. 5 a č. 6 na električkovej slučke vstupného areálu," informoval Vladimír Krupa, stavbyvedúci Koľajových a dopravných stavieb s.r.o. Košice, ktoré rekonštrukciu realizovali. "Na vnútornom oblúku slučky sme odstránili staré koľajové polia v dĺžke sto metrov a dve výhybky. Položili sme nové koľajové polia s novým kamenivom a robili sme smerovú a výškovú úpravu koľajiska. Na miesto starých výhybiek sme inštalovali nové."

Podobný zásah čaká slučku aj na jeseň tohto roku. "V druhej etape budeme opravovať vonkajší oblúk slučky," dodal Jozef Bujnovský, ktorý na stavbe zabezpečoval dozor DPMK. "Na výmenu čakajú štyri výhybky a oprava koľajiska." O niekoľko týždňov sa obmedzeniu v doprave teda znovu nevyhneme.

Empty

ODPORÚČAME

22.1.2018
Vlaňajší víťazi obhájili svoje pozície i tentoraz
18.1.2018
Prvou šampiónkou BOZP je Marcela Krupášová z DZ Zušľachťovne a obalová vetva
17.1.2018
Odštartoval 51. ročník hokejového turnaja o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice