Spod Álp s bronzom

Bežci
V tomto zložení reprezentovali naši bežci BK Steel Košice na maratóne v Zürichu. V hornom rade zľava Brandis, Horný, Kiš, Tiszová, Tisza, Peter Korotvička a Lacko, v podrepe zľava Semanko, Lehotský, Pavel Korotvička a Kandra.

Vo švajčiarskom Zürichu sa konal 2. ročník maratónu, ktorého sa zúčastnilo aj jedenásť maratóncov z BK Steel Košice.

Z nich si v konkurencii takmer 7 tisíc bežcov najlepšie počínal Tibor Tisza, ktorý časom 2:46:29 h. obsadil 109. miesto, na 324. mieste skončil časom 2:58:24 h. Ľubomír Kiš, a na 357. mieste sa umiestnil tretí z partie železiarov Jaroslav Horný, ktorý mal čas tak isto pod tri hodiny 2:59:21 h. Tento maratónec však zaregistroval veľmi pekný úspech vo svojej vekovej kategórii nad 55 rokov. Medzi svojimi rovesníkmi totiž skončil na 3. mieste a z Zürichu si domov priniesol bronzovú medailu.

Po návrate sa tento zamestnanec technického servisu zákazníkom takto s nami podelil o svoj úspech: "Nie je to síce môj osobák v maratónskom behu, ale čas aj umiestnenie si veľmi cením. Výsledok je dôkazom toho, že mám natrénované a na tohtoročnú sezónu som sa dobre pripravil. Štart bol ráno o 8.30 h., trať bola rovinatá a viedla aj okolo miestneho jazera. V Zürichu bolo ideálne maratónske počasie s teplotou vzduchu okolo 12-13 stupňov. Až do 36 kilometra sa mi bežalo v pohode, potom som pociťoval úbytok síl, ale vyplývalo to zrejme z únavy spôsobenej dlhým cestovaním autobusom. I tak sa mi svoj cieľ, zabehnúť pod 3 hodiny, podarilo splniť."

Ďalší bežci z U. S. Steel Košice dosiahli na tejto trati toto umiestnenie: 408. Kandra 3:01:36 h., 425. Peter Korotvička 3:02:27 h., 873. Semanko 3:14:41 h., 955. Lehotský 3:16:47 h., 1980. Lacko 3:33:05 h., 2089. Brandis 3:34:29 h., 2246. Pavel Korotvička 3:36:58 h. Na trať maratónu sa postavilo aj 1104 žien, z nich si naša Alžbeta Tiszová počínala výborne, keď v konečnom poradí skončila časom 3:17:00 h. v prvej tisícke štartujúcich na 972. mieste, medzi ženami sa umiestnila na 43. mieste a vo svojej vekovej kategórii nad 45 rokov jej patrila piata priečka. Len 10 sekúnd zaostala za treťou v poradí. Pod Alpami na zürišskom maratóne zvíťazil domáci pretekár Viktor Rüthlin v rekordnom čase 2:09:55 h., z Košičanov bol najlepší Marcel Matanin z Obal servisu, ktorý skončil na vynikajúcom 6. mieste v novom osobnom rekorde časom 2:17:22 h.