KONTAKT    |   _eng _sk

Štátna filharmónia Košice začína 36. sezónu
           Pridané: 13.9.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 37/2004

Dnešný predsezónny koncert Štátnej filharmónie Košice V rytme tanca (vstup voľný) zostavený z populárnych diel hudobných skladateľov, zaznie týždeň pred otváracím koncertom 36. Košickej hudobnej jari. Ťažisko tohtoročnej koncertnej sezóny, ktorú filharmonici otvárajú 23. septembra, je sústredené na romantickú a klasickú hubu, dramaturgický plán nezabúda však ani na prezentáciu súčasnej slovenskej hudby.

Orchester ŠFK už druhý rok pracuje pod vedením poľského dirigenta Jerzy Swobodu. V réžii ŠFK sa koná aj tohtoročný, 34. Medzinárodný organový festival. Na budúci týždeň si milovníci tohto druhu hudby môžu vypočuť mladého slovenského organistu Petra Sochuľáka (20. 9.) a významného predstaviteľa slovenského organového umenia Ivana Sokola (22.9.). Štvoricu koncertov uzavrie recitál Chorváta Dražena Boriča (27. 9.). V kalendári koncertov má nedeliteľné miesto 50. Košická hudobná jar a II. Festival súčasného umenia.

Viac konkrétnych informácií o programe tohtoročnej koncertnej sezóny ŠFK, ktorú podporuje aj U. S. Steel Košice, prinesieme v budúcom vydaní Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov