Šturmujú pred MMM

Prvá októbrová nedeľa sa blíži a vytrvalci, ktorí sa celý rok intenzívne pripravujú na Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach, šturmujú. Týždeň, čo týždeň štartujú na rôznych bežeckých podujatiach a ladia formu. Po Malom kavečianskom maratóne si niektorí okúsili osemkilometrovú trať vo Vyšnej Myšli a vyskúšali si aj desať kilometrov v Šaci, kde sa konal 7. ročník Behu údolím Idy.

Na oboch behoch dominoval zamestnanec DZ Energetika a člen bežeckého klubu Obal-Servis Košice Imrich Pástor. V Šaci zvíťazil časom 31:50 min. a podobne ako v Kavečanoch mu na chrbát dýchali Ukrajinec Malyj, Poliak Wydra i jeho oddielový kolega mladý vytrvalec Urban. Všetci skončili v tomto poradí v cieli za ním. Je potešiteľné, že sa na štart z 88 pretekárov postavilo aj 19 bežcov z U. S. Steel Košice. A najväčším prekvapením bol štart až 15 žien. Z nich bola opäť najlepšia Ukrajinka Malaja, ktorá skončila časom 38:25 min. v celkovom poradí (aj medzi mužmi) na 22. mieste. Zo železiarok sa Bílla časom 45:04 min. umiestnila medzi ženami na 7. mieste (v kategórii nad 35 rokov tretia, celkovo na 58. mieste), na 72. mieste skončila Tiszová časom 49:01 min. (medzi ženami nad 35 rokov štvrtá), 78. Blahová 53:36 min., 79. Vargová 53:41 min., 85. Florová 1:02:51 h.

Umiestnenie železiarov v Šaci: 8. Vaktor 34:37 min., 12. Kohút 35:42 min., 17. Obraz 37:13 min., 18. Sciranko 37:30 min., 20. Strömpl 37:50 min., 26. Smriga 38:54 min., 34. Repák 40:08 min., 41. Horný 41:16 min., 46. Seman 42:37 min., 51. Ficzere 43:56 min., 69. Alezár 47:17 min., 74. Dzureň 49:40 min.