Sú neustále v tempe

Početná účasť vytrvalcov z BK Steel Košice na pretekoch vo Valalikoch a na podujatiach v Košiciach

Bežci
Organizátori nezabúdajú na občerstvujúce stanice pre pretekárov. Na jednej z nich počas polmaratónu na trati Košice - Seňa prijíma pohár s minerálkou vytrvalec Ivan zo Zvolena, za ním s číslom 104 Tomeček z Tulčíka.

Týždeň čo týždeň štartujú na rôznych vytrvalostných pretekoch členovia nášho bežeckého klubu BK Steel Košice. Na oddych vlastne ani nemajú čas, veď ešte aj v priebehu týždňa behom do práce a z práce trénujú. Mnohí sa pýtajú, dokedy ich organizmus takúto záťaž vydrží?

Väčšia časť bežcov z klubu beháva len občas a na štart niektorých vybraných pretekov sa postavia raz do mesiaca. Ale sú medzi nimi aj takí, ktorých mená sa týždenne objavujú v štartovných listinách. V uplynulom mesiaci štartovalo 15 našich bežcov v 17. ročníku Valalického polmaratónu, 21 vytrvalcov sa postavilo na štart XIV. ročníka Dopravárskej desiatky a 23 pretekárov z BK Steel Košice bolo v pelotóne 2. ročníka polmaratónu na trati Košice - Seňa.

Manželia Alžbeta a Tibor Tiszoví boli naviac účastníkmi XXXIX. ročníka Behu k srdcu SNP v Martine i XXV. ročníka cestného behu Stropkovská dvadsiatka. V Martine skončil Tibor Tisza na 13. mieste v čase 1:19:36 h. a v Stropkove sa časom 1:14:11 h. umiestnil na 6. mieste. Jeho manželka Alžbeta obsadila v Martine 36. miesto časom 1:35:20 h., ale medzi ženami zvíťazila podobne ako v Stropkove, kde v celkovom poradí skončila časom 1:28:01 h. na 14. priečke.

V tomto roku sa však dobre darí Pavlovi Obrazovi , ktorý na spomínaných pretekoch vo Valalikoch, na Dopravárskej desiatke v Košiciach i na polmaratóne Košice - Seňa skončil vždy v prvej desiatke. Po dobehnutí do cieľa v Seni nám o tohtoročných úspechoch na dlhých tratiach povedal:

"V tomto roku sa cítim vo výbornej forme. Po maratóne v Prahe, kde som zabehol čas 2:34:35 h. je mojím cieľom priblížiť sa na tejto trati k svojmu osobáku, ktorý má hodnotu 2:26:14 h. To by som chcel dosiahnuť začiatkom októbra na našom MMM v Košiciach. Moja príprava na košický maratón vyvrcholí na MS veteránov v behu na 100 km v holandskom Schavane, kde by som mal štartovať 18. septembra. Tento rok, a ja verím, že úspešný, chcem ukončiť po MMM ešte štartom na 50 km v Žiline."

O skvelej forme Pavol Obraz presvedčil aj cez uplynulý víkend, kedy v sobotu vyhral časom 1:15:04 h. polmaratón v Moldave nad Bodvou a v nedeľu bol najlepší vo svojej kategórii nad 50 rokov v Šarišských Michaľanoch v behu Imunská pätnástka.

Na polmaratóne vo Valalikoch sa bežci z BK Steel Košice umiestnili: 6. Pásztor 1:15:58 h., 7. Obraz 1:17:29 h., 11. Tisza 1:20:19 h., 23. Sciranko 1:29:02 h., 26. Smriga 1:30:20 h., 27. Kiš 1:30:35 h., 28. Bílla 1:31:57 h., 29. Brandis 1:32:36 h., 31. Tiszová 1:33:03 h., 34. Semanko 1:34:47 h., 36. Mako 1:37:38 h.,42. Lacko 1:41:20 h., 47. Dzureň 1:42:25 h., 50. Alezár 1:45:37 h., 52. Saksa 1:47:43 h.

Umiestnenia našich na Dopravárskej desiatke: 8. Obraz 35:02 min., 15. Tisza 36:56 min., 21. Sciranko 38:43 min., 28. Mako 39:32 min., 31. Konštantinovič 39:50 min., 35. Horný, 36. Peter Korotvička obaja 40:25 min., 37. Smriga 40:37 min., 43. Kiš 41:36 min., 44. Bílla, 45. Lehotský zhodný čas 41:43 min., 47. Tiszová 42:00 min., 51. Semanko 42:38 min., 57. Garčár 43:47 min., 60. Dzureň 44:06 min., 62. Kovalík 44:11 min., 66. Krivák 45:11 min., 75. Krnáč 46:51 min., 76. Rusnák 47:19 min., 91. Gomolčák 52:26 min., 93. Šuniarová 55:22 min.