Súťaž vytrvalcov vyhral Jozef Urban

Podobne ako po iné roky aj v roku 2010 sa konala dlhodobá celoročná súťaž rekreačných bežcov pod názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV). Od 7. marca do 3. októbra sa uskutočnilo šestnásť rôznych pretekov, ktorých výsledky jednotlivcov sa započítavali do konečného vyhodnotenia. Do konečného poradia sa mohli kvalifikovať len tí bežci, ktorí zo spomínaných šestnástich pretekov štartovali najmenej na šiestich. O poradí pretekárov rozhodoval nielen počet bodov získaných za dosiahnuté časy, ale tento počet sa zvýšil o päť bodov za každé absolvované preteky zaradené do VVCV.

Z celkového počtu 512 účastníkov, ktorí sa zapojili do súťaže, hodnotili organizátori z Maratónskeho klubu Košice len 61 pretekárov. Medzi nimi nechýbali ani zamestnanci U. S. Steel Košice a členovia Bežeckého klubu Steel Košice. Víťazom tohtoročnej Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov sa stal Jozef Urban z Demolexu Bardejov, ktorý absolvoval osem pretekov a na svoje konto si pripísal 3 850 bodov. Na druhom mieste skončil Michal Ivančo z ŠK Banské so ziskom 3 783 bodov a na 3. mieste sa umiestnil Vladimír Balogh z Akuny Košice s 3 749 bodmi. Z našich vytrvalcov bol najlepší Tibor Tisza, ktorý absolvoval všetkých šestnásť pretekov a so ziskom 3 545 bodov obsadil 11. miesto. V kategórii mužov nad 50 rokov skončil tretí. Umiestnenia ďalších železiarov: 25. František Kandra 3 279 b. (6 pretekov), 28. Jaroslav Horný 3 267 b. (7 pretekov, medzi mužmi nad 60 rokov tretí), 32. Alžbeta Tiszová 3 194 b. (štartovala vo všetkých 16-tich pretekoch, vyhrala v súťaži žien nad 40 rokov.), 38. Rudolf Dzureň 3 094 b. (7 pretekov), 41. Erika Billá 3 026 b. (7 pretekov, medzi ženami nad 40 rokov tretia), 44. Jozef Vrábeľ 2 961 b. (7 pretekov), 45. Jozef Hudák 2 924 b. (8 pretekov), 53. Ľubomír Kiš 2 848 b. (6 pretekov), 54. Pavol Brandis 2 848 b. (6 pretekov), 59. Iveta Vargová 2 490 b. (11 pretekov).

Vytrvalci nebudú oddychovať ani v závere tohto mesiaca. S rokom sa rozlúčia 31. decembra na 25. ročníku Silvestrovského behu v Prešove a na 27. ročníku cestného behu Horovská desiatka v Horovciach.