Titul majstra obhajuje Vedenie

V Steel aréne sa začal hokejový šampionát o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2010

Počas uplynulého víkendu sa v Steel aréne ôsmimi zápasmi naplno rozbehli hokejové majstrovstvá USSK, ktoré sú súčasťou zimnej olympiády. Dvanásť účastníkov bude až do 25. februára 2010 bojovať nielen o majstra, ale aj o Putovný pohár prezidenta U. S. Steel Košice. Podobne ako v predchádzajúcich piatich rokoch, aj teraz majstrovský titul obhajujú hokejisti z Vedenia.

Zatiaľ sa hrá v dvoch skupinách systémom každý s každým, prvé štyri mužstvá postúpia do štvrťfinále. V A skupine hrá šesť tímov, okrem Vedenia aj Vysoké pece, Prvovýroba, Energetika, Teplá valcovňa a Radiátory a rúry. B skupinu tvoria Doprava, BSCe, Expedícia, Údržba, Oceliareň a Studená valcovňa.

V sobotu 30. januára sa hokejové majstrovstvá začali úvodným zápasom Energetika - Teplá valcovňa a v priebehu soboty a nedele sa odohralo až osem zápasov. V nich k prekvapeniam nedošlo, nakoľko dobrými výkonmi sa predstavili favorizované celky na zisk niektorej z medailí.

VÝSLEDKY ZÁPASOV V SKUPINÁCH

A skupina

Energetika - Teplá valcovňa 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Energetici mali zohratejší tím, v útoku boli oveľa aktívnejší. Hostia sa nezmohli ani len na čestný úspech. Autormi gólov boli L. Nižník, Šoltés, Bocko, Ondočko a Pataky.

Vedenie - Prvovýroba 14:1 (1:1, 5:0, 8:0)
Zápas mal prekvapujúci úvod, keď už v 2. minúte bolo 0:1. Potom však úradujúci majster prepol na vyššie obrátky a zaregistroval až dvojciferný výsledok. Po tri góly strelili Maďar a P. Jacko, dva góly zaznamenali Bolf, Dutko a P. Nižník, po jednom pridali Kováč a Kuzár. Za porazených skóroval Mlynárik.

Radiátory a rúry - Vysoké pece 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Vo vyrovnanom stretnutí hostia potvrdili úlohu favorita. V zápase neustále viedli, domáci nepriaznivý stav iba doťahovali. Góly: N. Ogurčák, Ruščin a H. Ogurčák, resp. Krušpán 2, Jariabek, Madura a Kelemeš po 1.

Teplá valcovňa - Radiátory a rúry 2:9 (2:2, 0:5, 0:2)
Domáci držali krok so súperom iba v úvodnej tretine. Potom sa hostia rozstrieľali a uštedrili súperovi vysokú prehru. Za TVa 2 góly strelil Gajdoš, za hostí skórovali: Ruščin 3, bratia N. a H. Ogurčákoví po 2, P. Nižník a Sončík po 1 góle.

B skupina

Údržba - Studená valcovňa 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Údržbári viedli v tomto zápase 1:0 i 2:1 a predsa nevyhrali. Hostia až v záverečnej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. Úspešnými strelcami za domácich boli Paldia a Mamrák, za hostí Hrabčák, P. Vereb, Farkaš a Žák.

Doprava - Expedícia 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Lepšie začali vlaňajší finalisti z Dopravy, ale hostia dlho odolávali ich tlaku. Až v závere našli domáci streleckú mušku a zvíťazili rozdielom triedy. Ich úspešnými strelcami boli Gönci, Cmorjak a M. Lukač.

BSCe - Oceliareň 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) Hráči z BSCe pridali na dôraze až v druhej tretine, hru postupne vyrovnali, ale strelecky sa nepresadili. Ich čestný úspech v záverečnom dejstve zaznamenal Živčák, za oceliarov skórovali J. Tóth, Franc a Štefáni.

Údržba - Expedícia 7:3 (2:1, 0:1, 5:1)
Nekompletní hostia hrali s údržbármi vyrovnanú partiu celé dve tretiny. V závere už nestačili silami a svojmu súperovi hladko podľahli. Góly víťazov zaznamenali: Papernik a Kulik po 2, Rác, Molčák a Belas po 1, za hostí do čierneho trafili Kovaľ, Novák a Bálint.

Hokejový šampionát pokračuje v ďalších dvoch týždňoch týmto programom:
Štvrtok 4. februára o 16.30 hod. Doprava - BSCe, o 18.00 hod. Vedenie - Energetika, o 19.30 hod. Vysoké pece - Prvovýroba. Nedeľa 7. februára o 7.00 hod. Doprava - Studená valcovňa, o 8.30 hod. Vysoké pece - Teplá valcovňa, o 14.15 hod. Údržba - Oceliareň. Pondelok 8. februára o 16.30 hod. Vedenie - Radiátory a rúry, o 18.00 hod. BSCe - Expedícia. Štvrtok 11. februára o 16.30 hod. Energetika - Prvovýroba, o 18.00 hod. Oceliareň - Studená valcovňa. Sobota 13. februára o 11.15 hod. Oceliareň - Expedícia, o 12.45 hod. Doprava - Údržba, o 14.15 hod. BSCe - Studená valcovňa, o 15.45 hod. Vedenie - Teplá valcovňa, o 17.15 hod. Vysoké pece - Energetika, o 18.45 hod. Prvovýroba - Radiátory a rúry. Nedeľa 14. februára o 11.15 hod. Doprava - Oceliareň, o 12.45 hod. BSCe - Údržba, o 14.15 hod. Expedícia - Studená valcovňa, o 15.45 hod. Teplá valcovňa - Prvovýroba, o 17.15 hod. Vedenie - Vysoké pece, o 18.45 hod. Energetika - Radiátory a rúry.