KONTAKT    |   _eng _sk

Trofej pre Valcovne
           

Pridané: 24.1.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 04/2005
Futbal
Kapitán Valcovní Milan Duska (vpravo) prevzal z rúk viceprezidenta Miroslava Kiraľvargu cennú trofej. V strede zástupca odborovej organizácie OZ METALURG František Ujlaki.

V sobotu 22. januára sa v hádzanárskej hale vo VŠA konal novoročný halový futbalový turnaj manažérov o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice. O trofej bojovalo päť mužstiev, a to dvojnásobný víťaz turnaja po sebe tím Vedenia, ďalej víťaz z roku 2002, kombinovaný celok Podpora výroby + ZHD a ďalšie kombinované mužstvá Údržby, Valcovní a Prvovýroby.

Hralo sa systémom každý s každým 2 x 15 minút. Okrem spomínaných víťazov predchádzajúcich ročníkov k favoritom na prvenstvo patrili aj futbalisti z tímu Valcovní (mužstvo zložené z SVa, TVa, Expedícia a Zušľachťovne). Tí mali vlani vydarenú sezónu, veď sa stali majstrami U. S. Steel Košice, vyhrali v malom futbale v rámci našej letnej olympiády a dobre si počínali aj na Silvestrovskom halovom turnaji v hale Cassosport, kde v silnej konkurencii skončili na tretej priečke. Teraz sa im nadmieru darilo a celý turnaj absolvovali futbalisti Valcovní bez straty bodu. Najväčšieho súpera mali v mužstve Vedenia, ktorý po tuhom boji valcovači zdolali najtesnejším výsledkom 1:0 rozhodujúcim gólom až v druhom polčase. Ich vzájomný súboj napokon rozhodol o víťazovi turnaja.

Nešťastné zápasy odohrali futbalisti z Údržby, ktorí nezískali ani bod, ale v dvoch stretnutiach mali k tomu veľmi blízko. Najmä v súboji s Prvovýrobou mohli uhrať remízu, ale doplatili na nedisciplinovanosť. V záverečnej minúte namiesto podržania lopty na svojich kopačkách sa snažili rýchlo zakončiť. Akciu nedotiahli do úspešného konca, stratili loptu a ich súper z bleskového protiútoku 12 sekúnd pred koncom úspešnou strelou Bodnára strhol víťazstvo na svoju stranu. Aj v zápase proti Podpore výroby + ZHD si údržbári počínali v prvom polčase veľmi dobre, dokonca viedli 1:0, lenže potom inkasovali tri góly po sebe a bolo po nádejach. Ostatné mužstvá striedali dobré výkony so slabšími a o medailové priečky sa napokon podelili Valcovne, Vedenie a Podpora výroby + ZHD.

V jednotlivých stretnutiach boli tieto výsledky:

Prvovýroba - Vedenie 0:2 (0:0), góly strelili: Szarvas a Rusič, Valcovne - Údržba 2:1 (1:0), Smejkal 2 - Slebodník, Podpora výroby + ZHD - Prvovýroba 3:1 (1:1), Tóth, Deák, Hrešťák - Bodnár, Vedenie - Valcovne 0:1 (0:0), gól Duska, Údržba - Podpora výroby + ZHD 1:4 (0:1), Koscelanský - Hrešťák, Čisovský, Mačaj, Tóth, Prvovýroba - Valcovne 2:4 (1:2), Jac, Rendoš - Kolesár 2, Vaško a Duska, Podpora výroby + ZHD - Vedenie 0:2 (0:1), Rusič a Lang, Údržba - Prvovýroba 1:2 (0:0), Kubina - Bodnár 2, Valcovne - Podpora výroby + ZHD 5:0 (3:0), Smejkal a Adám po 2, Kolesár, Údržba - Vedenie 2:4 (1:3), Krnáč, Koscelanský - Rusič a Matia po 2.

Konečné poradie:

1. Valcovne 4 4 0 0 12:3 12 b.
2. Vedenie 4 3 0 1 8:3 9 b.
3. Podpora výroby+ ZHD 4 2 0 2 7:9 6 b.
4. Prvovýroba 4 1 0 3 5:10 3 b.
5. Údržba 4 0 0 4 5:12 0 b.

Na záver prevzali kapitáni troch najlepších tímov trofeje za umiestnenie a víťaz Pohár prezidenta U. S. Steel Košice. Organizátori ďalej vyhodnotili a odmenili najlepších jednotlivcov. Za najlepšieho brankára vyhlásili Ivana Ľapina z Vedenia a až dvaja hráči dostali vecné odmeny ako najlepší strelci. Boli to Rastislav Rusič z Vedenia a Stanislav Smejkal z mužstva Valcovní, ktorí zhodne zaťažili konto súperových brankárov štyrmi gólmi.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld