KONTAKT    |   _eng _sk

Trofej získala Prievidza
           

Pridané: 29.3.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 13/2004

Počas víkendu sa konal na ZŠ v Čermeli medzinárodný hokejový turnaj 7. ročníkov športových hokejových tried o Pohár prezidenta HC Košice. V tomto turnaji, ktorý sponzorsky výrazne podporila U. S. Steel Košice, štartovalo päť družstiev.

Z nich si najlepšie počínali siedmaci z Prievidze, ktorí počas turnaja nestratili ani bod a zaslúžene získali cennú trofej. Postupne zdolali HC Košice 5:3, Nitru 3:1, Nový Jičín 4:0 a Spišskú Novú Ves 7:3. Neskrývanú radosť mali z druhej priečky najmladší hokejisti z usporiadajúceho klubu HC Košice. Zverenci trénerov B. Brunclíka a J. Dragana začali výborne, keď najprv vyhrali nad Nitrou 5:2, potom však podľahli Prievidzi 3:5 a následne nečakane remizovali so Spišskou Novou Vsou 4:4.

O poradí na druhom až piatom mieste sa rozhodovalo až v poslednom stretnutí našich hokejových nádejí z HC proti Novému Jičínu. Siedmaci zaslúžene tento súboj vyhrali 5:3 a v konečnom poradí tak obsadili 2. miesto. Na ďalších miestach sa umiestnili: 3. Nitra, 4. Spišská Nová Ves, 5. Nový Jičín.

Na záver organizátori okrem poradia družstiev vyhodnotili i odmenili najlepších jednotlivcov. Najlepším brankárom sa stal Tomáš Bziňák z HC Košice, za najlepšieho obrancu vyhlásili Matúša Raisa z Nitry, najlepším útočníkom bol Marek Viedenský z Prievidze a titul najlepšieho strelca si so siedmimi gólmi vybojoval Filip Jánošík zo Spišskej Novej Vsi.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld