KONTAKT    |   _eng _sk

U. S. Steel Balloon Cup
           

Pridané: 13.6.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 24/2005

Práve dnes sa večerným nafukovaním balónov na námestí Osloboditeľov začne v Košiciach už 12. ročník U. S. Steel Balloon Cup Košice 2005. Balónová fiesta potrvá do nedele 19. júna. Každý deň sa na oblohe bude vznášať 20 balónov z Rakúska, Holandska, Belgicka, Švédska, Maďarska, Česka a zo Slovenska. Atrakciou v tomto roku bude obrovský balón 25-ročného Alexa Jana Barendsa z Holandska v tvare pestrofarebného kohúta.

"Do tajov balónového lietania ma zaúčal môj otec, od ktorého som sa veľa naučil. Profesionálne sám lietam už 6 rokov, ročne sa zúčastňujem tak asi na dvadsiatich fiestach. V Košiciach som ešte nebol, ale verím, že sa mi tu bude páčiť a že si všetci diváci prídu na svoje," poznamenal pilot kohúta, sympatický Barends z holandského Enschede.

Program balónovej fiesty je rozdelený na štyri dni, ranné lety sú orientované na centrum mesta so štartom z námestia Osloboditeľov, podvečer sú lety plánované z parkoviska pri OC Optima. Pri tomto obchodnom centre bude najmä v piatok sprievodný hudobný program pre deti a dospelých s rôznymi súťažami. Aj v tomto roku budú účastníci balónovej fiesty súťažiť v naháňaní líšky. Jeden balón, ktorý bude predstavovať líšku, vzlietne skôr, ostatní ho musia dostihnúť a pristáť tesne pri ňom. Víťaz získa pohár prezidenta U. S. Steel Košice Davida Lohra, ktorý sa tiež chystá do balónu. Najviac sa teší na pohľad Hlavnej ulice a pešej zóny v centre mesta Košíc z výšky.

Empty

ODPORÚČAME

23.10.2017
Príležitosť pre prospešné projekty košických hutníkov
11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov