KONTAKT    |   _eng _sk

Udelili verejné ocenenia KSK
           Pridané: 15.11.2017
Autor: -c-
Kategória: 11/2017

Na slávnostnom zhromaždení predstaviteľov a zástupcov Košického samosprávneho kraja, ktoré sa uskutočnilo v Štátnom divadle v Košiciach 26. októbra 2017, odovzdali osemnástim jednotlivcom a šiestim kolektívom najvyššie ocenenia regionálnej samosprávy. Ocenení si ich vyslúžili za osobitný prínos pre rozvoj KSK, za činy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v humanitárnej, cirkevnej, kultúrnej a umeleckej, publicistickej, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti.

Cenu predsedu KSK za osobitný prínos pri kultivácii kolektívneho vyjednávania a dialógu medzi sociálnymi partnermi najväčšieho zamestnávateľa v regióne prevzal aj Mikuláš Hintoš, bývalý dlhoročný predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice. Mikuláš Hintoš sa viackrát v rámci medzinárodnej odborovej asociácie  zasadzoval za ochranu záujmov pracujúcich v európskom oceliarskom priemysle a za férový konkurenčný boj. Výrazne prispel, okrem iného, k ďalšiemu rozvoju bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vysokou osobnou zainteresovanosťou pri motivácii stoviek zamestnancov a dôrazom, ktorý tejto oblasti venoval.

Medzi ocenenými  bol tiež dlhoročný novinár Marián Angelovič, v osemdesiatych rokoch redaktor podnikových novín Oceľ východu,  ktorému Cena predsedu KSK patrí za dlhoročnú žurnalistickú prácu, za pôsobenie vo verejnom živote, v orgánoch stavovskej novinárskej organizácie a za charitatívne aktivity, a to pri príležitosti životného jubilea - 60. narodenín. 

Empty

ODPORÚČAME

16.1.2019
U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
19.12.2018
Aj malými činmi sa dajú dosiahnuť veľké veci
4.12.2018
Hutníci majú srdcia otvorené potrebám druhých
4.12.2018
Máte nápad, ako zlepšiť život okolo seba?