KONTAKT    |   _eng _sk

Ukončili rekonštrukciu detskej onkológie
           Pridané: 9.2.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 06/2004

Naša spoločnosť darovala viac ako tri a pol milióna

Nemocnica
Na rekonštrukciu Detskej onkológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach prispela naša spoločnosť sumou 3 600 000 korún.

Tri milióny šesťstotisíc korún darovala spoločnosť U. S. Steel Košice v uplynulých rokoch na prvú etapu rekonštrukcie priestorov oddelenia Detskej onkológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Triede SNP v Košiciach. Zaslúžila sa tak o humanizáciu prostredia, v ktorom sa liečia ťažko choré deti nielen z Košického kraja, ale i okolitých regiónov.

Túto skutočnosť ocenil i minister zdravotníctva SR Rudolf Zajac, ktorý sa v pondelok tohto týždňa zúčastnil na slávnostnom odovzdaní komplexne rekonštruovaného oddelenia.

Ako nás informoval hovorca Spoločnosti detskej onkológie v Košiciach Igor Jenčo, na oddelení pribudli dve nové izby, relaxačno-rehabilitačná miestnosť pre deti, relaxačná miestnosť pre rodičov a tiež knižnica pre personál a šatne sestier. Počet lôžok sa pritom nezmenil, ostalo ich tak, ako doteraz, pätnásť. Neporovnateľne sa však zlepšila kvalita hospitalizácie detí. V jednej izbe sú maximálne dve.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov