V Kavečanoch sa mu darilo

V mestskej časti Kavečany sa konal už 16. ročník Malého kavečianskeho maratónu. Na tomto bežeckom podujatí, ktoré je zaradené do regionálnej veľkej ceny vytrvalcov štartovalo 86 bežcov z Maďarska, Ukrajiny a Slovenska. V pelotóne boli aj viacerí vytrvalci z nášho BK Steel Košice, ktorým sa v horúcom počasí pomerne dobre darilo.

Najlepšie si však počínal Ukrajinec Orest Babjak, ktorý vyhral na polmaratónskej trati už ôsmy raz v histórii tohto polmaratónu, teraz časom 1:14:12 h. Na treťom mieste sa umiestnil náš Imrich Pástor z DZ Energetika, ktorý mal v cieli čas 1:17:05 h.

V prvej desiatke sa umiestnil Pavol Obraz, ktorý mal na 7. mieste čas 1:19:20 h. a na 9. mieste dobehol Tibor Tisza v čase 1:22:54 h. Na ďalších priečkach zo železiarov skončili: 31. Peter Korotvička 1:36:02 h., 33. Billá 1:37:23 h., 34. Tiszová 1:37:24 h., 35. Brandis 1:39:14 h., 37. Semanko 1:39:33 h., 42. Kovalík 1:41:32 h., 52. Seman 1:48:00 h., 59. Krivák 1:51:02 h. 77. Gomolčák 2:14:56 h.

Zaujímavý súboj zviedli medzi sebou naše dve pretekárky Billá a Tiszová. Celý čas bežali spolu, navzájom sa "ťahali" a iba o jednu sekundu vyhrala v kategórii žien Erika Billá.