KONTAKT    |   _eng _sk

V piatok prišiel na Hlavnú Mikuláš
           Pridané: 8.12.2003
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, Foto: autorka
Kategória: 49/2003
Mikuláš
Prečo majú deti radi uja Mikuláša? Nepochybne preto, že má vrece plné sladkých dobrôt. V piatok však prekvapil aj svojím netradičným príchodom. Na pódiu pri vianočnom stromčeku sa pred ich očami vyliahol zo snehuliaka.

V prvý decembrový piatok sa pri vianočnom stromčeku na košickej Hlavnej ulici zišli stovky Košičanov. Slávnostného otvorenia Košických Vianoc, ktoré s Magistrátom mesta zorganizovala U. S. Steel Košice sa nemohli dočkať najmä najmladšie ratolesti. S mikulášskymi čiapkami a vyštípanými líčkami netrpezlivo čakali na uja s bradou a červeným plášťom.

Krátko po sedemnástej hodine sa Košičanom z pódia pri Immaculate prihovorili a pekné sviatky zaželali primátor mesta Zdenko Trebuľa a prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta. Pohľady prítomných sa vzápätí upriamili na pestrofarebného snehuliaka, z ktorého sa "vyliahol" túžobne očakávaný Mikuláš. Neprišiel však sám. Na pódiu sa objavil s posilou - kolegom Mikulášom z Miškolca. Vysokánsky vianočný stromček posiaty farebnými žiarovkami a svetelnú výzdobu mesta rozžiaril za sprievodu Tichej noci dotykom mikulášskej palice Zdenko Trebuľa. Potom už nič nebránilo tomu, aby Chihuahua párty začala. Na pódiu sa roztancoval tanečný súbor Vánok, zaspievala skupina Nocadeň. S animačným programom vystúpil Miro Procházka, víťazka súťaže U. S. Steel Talent Night Karolína Majerníková a tanečníci zo skupiny UNO STAR.

Zatiaľ čo primátor s Christopherom Navettom čapovali primátorský punč, Mikuláš so svojimi pomocníkmi, čertom, anjelom a snehovou vločkou, rozdávali sladké dobroty a balóny. Deti súťažili o najkrajšiu mikulášsku čiapku a najlepšieho "chihuahua" tanečníka. Dvojhodinový program plný tanca a hudby ukončil ohňostroj.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov