KONTAKT    |   _eng _sk

V piatok s vicemajstrom
           

Pridané: 15.11.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Robert BERENHAUT
Kategória: 46/2004
Hokej
Novou posilou obrany hokejistov HC Košice je Pavel Kowalczyk.

V hokejovej extralige sa osem dní nehralo, pretože slovenská reprezentácia sa predstavila v turnaji na Nemeckom pohári v Hannoveri. Bola to náročná previerka, veď v priebehu štyroch dní odohrali Slováci štyri stretnutia s ťažkými súpermi.

V úvodnom zápase naši síce prekvapujúco prehrali so Švajčiarskom 2:4 (1:2, 1:1, 0:1), ale potom zaregistrovali dve víťazstvá. Nad Kanadou vyhrali 5:3 (1:0, 1:0, 3:3), a Nemecko zdolali 6:2 (1:1, 0:0, 5:1). Keďže v poslednom stretnutí turnaja podľahli USA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1), v konečnom poradí obsadili pri rovnosti bodov so Švajčiarskom, ale lepším skóre, 3. miesto.

Prvenstvo si vybojovali hokejisti USA pred druhou Kanadou. Túto prvú väčšiu prestávku v extralige využilo všetkých desať účastníkov našej najvyššej hokejovej súťaže na tréningový proces v domácich podmienkach. Úlohou Košičanov bolo zmobilizovať sily a dostať sa späť do hernej pohody, s akou začali tento extraligový ročník. Veríme, že sa to zverencom Dušana Gregora a Miroslava Marcinka podarilo, i keď káder mužstva nebol počas tejto prestávky pohromade. Brankár Petrík bol s tímom Slovenska v Hannoveri a v drese reprezentačnej dvadsiatky, ktorá štartovala pod vedením trénera Dušana Gregora na turnaji v Piešťanoch, sa objavilo kvarteto mladíkov HC Košice, a to obranca Bodnár a útočníci Jenčík, Bulík, Dravecký. Viaceré mužstvá extraligy využili prestávku aj na to, aby svoje tímy posilnili. Košičania sa tiež snažili, mali záujem o služby legionára v českom tíme Litvínova, žilinského rodáka Michala Hreusa, ktorého príchod do Košíc sa nepodarilo dotiahnuť do konca.

Z bratislavského Slovana sa do nášho tímu mal vrátiť odchovanec košického hokeja, ktorý má platný kontrakt v pražskej Sparte Gabriel Špilár. Rokovania o jeho prípadnom štarte v košickom drese boli v pondelok tohto týždňa ešte v štádiu riešenia. Zo zámoria, kde hral v AHL za Hershey Bears, sa do Košíc vrátil ďalší náš odchovanec, obranca Tomáš Slovák, ktorý s naším mužstvom absolvoval letnú prípravu.

Zadné rady HC opustil Vorobel, ktorý odišiel do Francúzska. Extraligový kolotoč sa opäť naplno rozkrútil v utorok 16. novembra, kedy sa naši hokejisti predstavili v Bratislave v súboji so Slovanom, ale už zajtra, t. j. v piatok 19. novembra, na domácom ľade privítame ďalšieho atraktívneho súpera zo Zvolena.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld