KONTAKT    |   _eng _sk

V play off s Považanmi
           

Pridané: 5.4.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 14/2004

Hádzanári 1. MHK Košice skončili v HIL po základnej časti na 7. mieste

Hádzaná
V poslednom zápase doma proti Zubří sa v našom tíme strelecky presadili mladší hráči. Na snímke Farkašovský strieľa jeden zo svojich piatich gólov.

Stretnutiami posledného 30. kola sa v sobotu skončila základná časť spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL) sezóny 2003/2004. Hádzanári 1. MHK Košice skončili v konečnej tabuľke na siedmej priečke a so základnou časťou sa rozlúčili na domácej palubovke víťazne.

Hostili Zubří, ktoré bez problémov zdolali 33:26 (17:11). Domáci boli počas celého stretnutia lepším tímom, neustále viedli, v 54. minúte dokonca o desať gólov (30:20). Táto hádzanárska interliga však ešte nekončí, bude pokračovať stretnutiami play off na Slovensku i v Čechách. Do semifinálových bojov postúpili podľa umiestnenia štyri najlepšie umiestnené slovenské i české celky. Zo Slovenska sa v prvých zápasoch v nedeľu 18. apríla stretnú víťaz HIL po základnej časti Prešov s ôsmimi Novými Zámkami a piaty celok tabuľky Považská Bystrica so siedmimi Košicami.

Hrá sa systémom na tri víťazné stretnutia, Košičania sa v druhom vzájomnom zápase s Považanmi stretnú v stredu 21. apríla doma a v treťom súboji v sobotu 24. apríla znova u súpera. Keby sa v týchto troch meraniach síl nerozhodlo o postupujúcom do finále o majstra Slovenska, ďalšie termíny štvrtého, prípadne piateho stretnutia tejto dvojice sú pondelok 26. apríla v Košiciach a streda 28. apríla v Považskej Bystrici.

V Čechách tvoria semifinálové dvojice Frídek-Místek - Allrisk Praha a Karviná - Dukla Praha. Ďalší štyria účastníci HIL zo Slovenska, ktorí sa umiestnili v tabuľke po základnej časti v spodnej polovici tabuľky, a to Trnava, ŠKP Bratislava, Hlohovec a Sečovce, budú hrať o 5. - 8. miesto.

Mužstvá sa v šiestich kolách stretnú systémom každé s každým dvojkolovo (doma - vonku). Začínajú vlastne odznova, pretože výsledky zo vzájomných zápasov v základnej časti sa nezapočítavajú. Na základe umiestnenia v nej (9. Trnava, 14. ŠKP, 15. Hlohovec a 16. Sečovce) získajú na svoje konto len bonifikačné body (3, 2, 1, 0). Mužstvo, ktoré skončí v tabuľke tohto kvarteta na poslednom 8. mieste, zostúpi do I. slovenskej ligy.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld