KONTAKT    |   _eng _sk

V pondelok sa začína workshop dizajnérov
           Pridané: 16.8.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 33/2004

Ponuku zhostiť sa práce s kovom na treťom ročníku medzinárodného workshopu U. S. Steel - Metal Inspirations 2004 prijali študenti dizajnu štyroch vysokých škôl. V dielňach SOU hutníckeho v Šaci budú na budúci týždeň pracovať, za výdatnej pomoci majstrov odborného výcviku školy a svojich pedagógov, dizajnéri z STU Bratislava, TU v Košiciach, ASP Krakov a VUT Brno.

Témou tohtoročného stretnutia, ktoré sa koná pri príležitosti vstupu SR do Európskej únie, sú úžitkový predmet, upomienkový predmet a komorná plastika. Hoci najviac času budú mladí umelci tráviť v dielňach pri práci, v programe týždňového podujatia bude čas i na oddych. Pripravená je exkurzia do výrobných prevádzok košickej huty, riaditeľ STM v Košiciach bude hovoriť o tradíciách výroby a umeleckého spracovania železa na Slovensku, zaujímavý bude určite i výlet na Spiš.

Vytvorené diela budú autori prezentovať verejnosti. Vernisáž v U. S. Steel Košice sa uskutoční 31. augusta 2004. Niektoré práce budú tiež súčasťou expozície košickej huty na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne a od konca septembra do konca októbra ich vystaví aj Slovenské technické múzeum v Košiciach.

Podujatie v dňoch 23. - 31. augusta 2004 organizujú U. S. Steel Košice a Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov