KONTAKT    |   _eng _sk

Veronika a Katka si prevzali ceny
           

Pridané: 20.12.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 51/2004

Miroslav Kiraľvarga sa stretol s víťazkami súťaže detí o najkrajší výkres s tematikou bezpečnosti práce

Deti

Veronika Šulcová a Katarína Grofová - dve víťazky súťaže o najkrajší výkres s tematikou bezpečnosti práce, ktorú už po štvrtý raz organizoval útvar riaditeľa pre bezpečnosť a hygienu práce, sa minulý týždeň stretli s viceprezidentom pre ľudské zdroje Miroslavom Kiraľvargom. Dievčatá si v sprievode rodičov prišli do U. S. Steel Košice prevziať ceny, ktoré im firma venovala za umiestnenie.

Osemročná Veronika i dvanásťročná Katka sú milé školáčky s kopou záľub. Mladšia rada kreslí, a ako prezradila jej teta Jolana Sedláková z divízneho závodu Mechanika, ktorá ju do súťaže prihlásila, púšťa sa i do navrhovania modelov šiat a miluje svojho psíka. Staršia, ktorú sprevádzal otec Milan Grof, zamestnanec divízneho závodu Teplá valcovňa, sa venuje kresleniu i modernému tancu. Výkres poslala aj do minuloročnej súťaže, vyhrať sa podarilo v tomto roku. "Veľmi som si to želala, pretože som ešte nikdy nič nevyhrala," povedala s úsmevom. O práci svojich najbližších v podniku majú, samozrejme, iba hmlisté predstavy. Hutu videli iba na obrázkoch a fotografiách, čo-to sa dozvedajú z rozprávania dospelých. "Pre mňa je to niečo tajomné," zamyslela sa Katka. Veronika sa pochválila, že s rodičmi bola autom pri hlavnom vstupe do podniku. O vysokej peci si myslí, že je tam teplo. Svoje zážitky zo vstupného areálu nakoniec tretiačka stvárnila aj do výtvarnej podoby. Obrázok pedagógovia výtvarného odboru ZUŠ na Irkutskej ulici v Košiciach vyhodnotili ako najlepší v kategórii 6 - 10 rokov. Katka sa pri kreslení sčasti inšpirovala rozprávaním otca a sčasti i knihou o železiarňach. Obrázok veľmi silno pripomínajúci prácu v oceliarni jej vyniesol prvenstvo v kategórii 11 - 15 rokov.

Ešte "horúce" výtlačky kalendára na rok 2005, ktorý tvorí trinásť najkrajších kresieb vybraných z tridsiatich šiestich výtvarných prác detí, odovzdal víťazkám a ich príbuzným riaditeľ pre bezpečnosť a hygienu práce Milan Ondáš. Jeden si dal dievčatami podpísať aj viceprezident. Najviac radosti vyvolalo odovzdávanie cien. Po chvíli váhania obidve rozbalili svoje balíčky. Katka neskrývala radosť. "Fotoaparát bol jedným z darčekov, ktorý som si želala pod vianočný stromček," prezradila. Spokojná bola i Veronika, najmä keď sa ubezpečila, že škatuľa skrýva novšiu verziu playstation.

Návštevu v U. S. Steel Košice a stretnutie s viceprezidentom bude dievčatám pripomínať spoločná fotografia. Katka prisľúbila Miroslavovi Kiraľvargovi poslať prvé digitálne foto urobené novým fotoaparátom a Veronika zatiaľ iba váhavo prikývla, že možno využije ponuku poslať zopár riadkov e-mailom. V súťaži to na budúci rok určite skúsia znovu.

Empty

ODPORÚČAME

23.10.2017
Príležitosť pre prospešné projekty košických hutníkov
11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov