KONTAKT    |   _eng _sk

Vyhrievacie lôžko s fototerapiou
           Pridané: 7.2.2005
Autor: Magdaléna Fecurková
Kategória: 06/2005

Novorodenecké oddelenie FN L. Pasteura v Košiciach

Tridsať lôžok má novorodenecké oddelenie FN Luisa Pasteura v Košiciach. Tím lekárov a zdravotných pracovníkov sa tu stará nielen o zdravé deti, ale i novorodencov s nie veľmi vážnymi, ale predsa len zdravotnými problémami. Je to zároveň jediné pracovisko vo východoslovenskom regióne, kde sú hospitalizované dieťatka matiek s AIDS i drogovo závislých.

Pri výkone kvalitnej zdravotníckej starostlivosti však lekárom všeličo chýbalo. S pomocou Nadácie U. S. Steel Košice sa tu podarilo zakúpiť otvorené vyhrievacie lôžko s fototerapiou. Na oddelení ich majú teraz k dispozícii dve, sú však permanentne "obsadené."

Na termo lôžku, ako nám povedala primárka novorodeneckého oddelenia Božena Pšeničková, kde sa ukladá dieťa hneď po narodení, možno okrem iného sledovať prekrvenie novorodenca či pupok. Ožarovaním dieťaťa modrým svetlom, ktoré je súčasťou tohto prístroja, sa takzvaná detská žltačka rýchlejšie stráca. Vlani každé z 1160 narodených detí pobudlo na vyhrievacom lôžku štyri až šesť hodín, v prípade zdravotných ťažkostí aj častejšie.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov