KONTAKT    |   _eng _sk

Vypredaná hala senzáciu nevidela
           

Pridané: 15.12.2003
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 50/2003
Hádzaná
V posledných stretnutiach našich hádzanárov mužstvo skvele dirigoval na rozohrávke kapitán tímu 1. MHK Košice Ján Kolesár (pri streľbe).

V poslednom kole tohto roku sa hádzanári 1. MHK Košice predstavili v spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárov v susednom Prešove. Toto tradičné východniarske derby malo svoj náboj, veď sa stretli dva najlepšie celky z čela tabuľky. Išlo o prestíž, Košičania sa netajili tým, že chcú zavŕšiť skvelú šnúru ôsmich víťazstiev po sebe víťazstvom, lenže súper bol tentokrát na ich sily.
"Nezachytili sme nástup súpera v prvom polčase, kedy Prešovčania šnúrou šiestich gólov upravili zo stavu 6:6 na 12:6. To bol podľa mňa rozhodujúci moment, ktorý sme sa po zmene strán snažili odčiniť, ale naši dokázali len znížiť na 23:25," povedal po stretnutí tréner hostí Martin Gregor a dodal: "Pred vypredaným hľadiskom sme videli dobrý zápas, domácim sme boli vyrovnaným a rovnocenným súperom. Škoda, že sme nezískali aspoň bod."
Medzi divákmi bolo veľa priaznivcov z Košíc a tí si skutočne prišli na svoje. Veď spolu videli až 66 gólov, čiže hrala sa otvorená dynamická hádzaná s množstvom pekných útočných akcií s úspešným zakončením. Z nášho tímu sa strelecky zaskvel Kleis, autor trinástich gólov, po 5 gólov zaznamenali Justus a Kočík. V tabuľke HIL Košičania prezimujú, (keďže 19. kolo sa hrá až 7. februára 2003) so ziskom 25 bodov na 5. mieste.

Empty

ODPORÚČAME

4.12.2017
Za každým šľachetným činom stoja obetaví ľudia a ich otvorené srdcia
15.11.2017
Inovačný fond umožní investície do nových technológií aj v oblasti hutníctva
9.11.2017
Turné s názvom Slovensko diskutuje o EÚ zavítalo do Košíc