KONTAKT    |   _eng _sk

Vypredaná hala senzáciu nevidela
           

Pridané: 15.12.2003
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 50/2003
Hádzaná
V posledných stretnutiach našich hádzanárov mužstvo skvele dirigoval na rozohrávke kapitán tímu 1. MHK Košice Ján Kolesár (pri streľbe).

V poslednom kole tohto roku sa hádzanári 1. MHK Košice predstavili v spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárov v susednom Prešove. Toto tradičné východniarske derby malo svoj náboj, veď sa stretli dva najlepšie celky z čela tabuľky. Išlo o prestíž, Košičania sa netajili tým, že chcú zavŕšiť skvelú šnúru ôsmich víťazstiev po sebe víťazstvom, lenže súper bol tentokrát na ich sily.
"Nezachytili sme nástup súpera v prvom polčase, kedy Prešovčania šnúrou šiestich gólov upravili zo stavu 6:6 na 12:6. To bol podľa mňa rozhodujúci moment, ktorý sme sa po zmene strán snažili odčiniť, ale naši dokázali len znížiť na 23:25," povedal po stretnutí tréner hostí Martin Gregor a dodal: "Pred vypredaným hľadiskom sme videli dobrý zápas, domácim sme boli vyrovnaným a rovnocenným súperom. Škoda, že sme nezískali aspoň bod."
Medzi divákmi bolo veľa priaznivcov z Košíc a tí si skutočne prišli na svoje. Veď spolu videli až 66 gólov, čiže hrala sa otvorená dynamická hádzaná s množstvom pekných útočných akcií s úspešným zakončením. Z nášho tímu sa strelecky zaskvel Kleis, autor trinástich gólov, po 5 gólov zaznamenali Justus a Kočík. V tabuľke HIL Košičania prezimujú, (keďže 19. kolo sa hrá až 7. februára 2003) so ziskom 25 bodov na 5. mieste.

Empty

ODPORÚČAME

14.3.2018
Spájame aktívnych ľudí pre dobrý cieľ
22.1.2018
Vlaňajší víťazi obhájili svoje pozície i tentoraz
18.1.2018
Prvou šampiónkou BOZP je Marcela Krupášová z DZ Zušľachťovne a obalová vetva