Vytrvalci hltajú kilometre

Organizátori v Kysaku a v Čečehove pripravili pre bežcov, ktorí v tomto roku súťažia vo Východoslovenskej veľkej cene vytrvalcov, ďalšie preteky. Obidva behy sa uskutočnili na polmaratónskej trati, na ktorých štartovali aj členovia bežeckého klubu BK Steel Košice.

Na štart v Kysaku, kde sa konal už XXIII. ročník behu Hornádskou dolinou, sa postavilo 102 vytrvalcov, z nich bolo 5 žien. Víťazom sa stal maďarský maratónec János Bogár časom 1:12:39 h., z našich bežcov z BK Steel Košice bol najlepší Tibor Tisza, ktorý časom 1:21:56 h. obsadil 6. miesto. Na 13. mieste skončil Jozef Sciranko, ktorý mal čas 1:25:28 h., na 32. mieste mal Peter Korotvička čas 1:32:07 h., na 50. mieste bol Pavol Brandys 1:38:19 h., 58. mieste Jozef Hromjak 1:41:07 h., 65. Michal Krivák 1:43:50 h., 79. Ján Saksa 1:50:02 h., 91. Jozef Gomolčák 1:59:11 h. V kategórii žien zvíťazila naša Alžbeta Tiszová časom 1:39:06 h.

Trinásty ročník Čečehovského polmaratónu vyhral Ukrajinec Orest Babjak obliekajúci dres Demolexu Bardejov, ktorý mal čas 1:14:19 h. Naši vytrvalci dosiahli v týchto pretekoch umiestnenie: 12. Tibor Tisza 1:24:06 h. 23. Peter Korotvička 1:31:28 h., 49. Alžbeta Tiszová 1:44:10 h., 66. Ján Saksa 1:56:15 h.