Vytrvalci ukončili dlhodobú súťaž

Tohtoročná Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV) sa skončila poslednými pretekmi v Nižnom Žipove. Vytrvalci, ktorí sa prihlásili do tejto súťaže, absolvovali rôzne preteky v našom regióne od 10 km až po maratón. Každoročne túto súťaž otvára bežecký klub OŠK Blažice, kde sa už vo februári koná beh na 16 km pod názvom Beh Olšavskou dolinou.

Po Blažiciach nasledoval Furčiansky maratón v Košiciach, polmaratónsky beh Hornádskou dolinou v Kysaku, Podvihorlatský maratón v Michalovciach, Kajňanská desiatka, v Bardejove sa konal beh Kúpeľná trinástka, Starostovská desiatka v Hôrke, Valalický polmaratón, polmaratón Košice - Seňa, Imunská pätnástka v Šarišských Michaľanoch, Malý štrbský maratón na 31 km v Štrbe, Hámorská desiatka v Remetských Hámroch, Klokočovská päťka v Klokočove, beh Kapušanskou pláňavou vo Veľkých Kapušanoch, Dvadsať kilometrov okolo Spišského hradu v Spišskom Podhradí a po MMM v Košiciach sa posledné tohtoročné preteky v tejto súťaži uskutočnili už v spomínanom Nižnom Žipove. Zúčastnilo sa na nich vyše 400 vytrvalcov, ale hodnotených bolo iba 66, ktorí spĺňali kritériá pre zaradenie do konečného vyhodnotenia. Zaradení boli len tí pretekári, ktorí absolvovali minimálne 6 z horeuvedených pretekov VVCV.

Je zaujímavé, že všetkých 16 pretekov absolvovala iba jediná súťažiaca, zamestnankyňa z U. S. Steel Košice, Alžbeta Tiszová. Na svojom konte mala 3142 bodov a v konečnom poradí obsadila 36. miesto a v kategórii žien skončila druhá. V roku 2006 sa víťazom Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov stal Radomír Ivaňák z klubu Geoma Labaš Košice, ktorý mal na svojom konte 3704 bodov zo siedmich pretekov. Na 2. mieste sa umiestnil náš Pavol Obraz s počtom bodov 3696 z jedenástich pretekov, zároveň zvíťazil v kategórii mužov nad 50 rokov.

Z ďalších našich vytrvalcov skončil na 7. mieste Tibor Tisza s počtom bodov 3542 z 12 pretekov, na 13. mieste Ján Strömpl 3429 b. (8 pretekov), 19. Peter Korotvička 3305 b. (8 pretekov), 23. Vincent Juhás 3268 b. (7 pretekov), 27. Jaroslav Horný 3210 b. (9 pretekov), 40. Michal Krivda 3038 b. (8 pretekov), 41. Jozef Vrabeľ 3010 b. (8 pretekov), 45. Pavol Brandis 2987 b. (6 pretekov), 60. Pavel Korotvička 2551 b. (6 pretekov).

Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Erika Billá, ktorá z 11 pretekov získala podľa umiestnenia i dosiahnutých časov 3156 b. a v konečnom poradí skončila na 31. mieste. Druhá skončila už spomínaná Tiszová a na 3. mieste sa umiestnila tretia členka Bežeckého klubu U. S. Steel Košice Zuzana Sroková, Tá si zo siedmich pretekov pripísala na svoje konto 2989 b. a v celkovom poradí obsadila 44. miesto.