Vytrvalci ukončili súťaž

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach bol posledným, šestnástym podujatím tohtoročnej Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov, ktorú už niekoľko rokov organizuje Maratónsky klub v Košiciach. Na termínovej listine bolo zaradených 16 pretekov, ale do konečného hodnotenia sa dostali len tí pretekári, ktorí absolvovali zo šestnástich minimálne 6 pretekov. Medzi nimi nechýbali ani bežci z U. S. Steel Košice, ktorí opäť patrili k najlepším. Táto dlhodobá súťaž trvala v roku 2007 od marca do októbra a počas ôsmich mesiacov sa do nej zapojilo až 956 vytrvalcov.

Z nich však na vybraných šiestich pretekoch štartovalo iba 54 bežcov, ostatní neboli hodnotení. Víťazom tohtoročnej Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov sa stal člen TJ Obal Servis Košice, zamestnanec DZ Energetika Imrich Pástor. Z ôsmich pretekov si na svoje konto pripísal 3928 bodov. Na 2. mieste sa umiestnil Štefan Rácz (Gelnické lesy Gelnica) s počtom bodov 3776 z dvanástich pretekov a na 3. mieste skončil Jaroslav Tomeček (Demolex Bardejov), ktorý zo šiestich pretekov získal 3749 bodov. V konečnom poradí sa z našich bežcov železiarov na ďalších priečkach umiestnili: 6. Pavol Obraz 3677 b. (13 pretekov), 15. Tibor Tisza 3451 (9 pretekov), 18. František Smriga 3382 b. (8 pretekov), 19. Jaroslav Horný 3356 b. (12 pretekov), 20. Ján Strömpl 3356 b. (8 pretekov), 27. Erika Bílla 3201 b. (13 pretekov), 31. Zuzana Sroková 3173 b. (8 pretekov), 34. Jozef Vrábeľ 3106 b. (9 pretekov), 35. Alžbeta Tiszová 3082 b. (15 pretekov), 37. Michal Krivda 3061 b. (9 pretekov), 50. Iveta Vargová 2355 b. (7 pretekov).

Zo žien si prvenstvo vybojovala naša Erika Bílla pred Zuzanou Srokovou a Alžbetou Tiszovou. Poradie podľa vekových kategórií: A kategória do 39 rokov: 1. Pástor 3928 b. 2. Lipovský (Strážske) 3742 b., 3. Ivaňák (Gelnica) 3716 b. B kategória od 40 do 49 rokov: 1. Rácz 3776 b., 2. Tomeček 3749 b., 3. Juro (Vinné) 3 628 b., C kategória od 50 do 59 rokov: 1. Obraz 3677 b., 2. Hrušovský (Sp. Nová Ves) 3554 b., 3. Polák (Kiss Rádio Košice) 3538 b., D kategória nad 60 rokov: 1. Horný 3356 b., 2. Krivda 3061 b., 3. Semaník (Medzev) 2778 b.