Vytrvalci zbierajú body

Týždeň čo týždeň štartujú vytrvalci z nášho BK Steel Košice na rôznych pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú buď do Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov, alebo do Slovenskej bežeckej ligy. Začiatkom tohto mesiaca sa z nich Pavol Obraz a Erika Bílla zúčastnili I. ročníka Zemplínskeho polmaratónu vo Vranove nad Topľou, kde Obraz skončil v celkovom poradí časom 1:14:01 h. na 4. mieste a Bílla obsadila 13. miesto časom 1:35:32 h. a zo žien bola najlepšia, keď za sebou zanechala známe pretekárky Slúkovú, Semanovú i Falisovú.

V Rudníku, kde sa konal už 29. ročník májového behu mieru, sme mali početnejšie zastúpenie. V behu na 10 km vyhral náš Pástor časom 37:38 min., na 5. mieste skončil Mako v čase 40:26 min., na 11. mieste sa umiestnil časom 45:17 min. Alezár a 15. miesto obsadil Tomáš, ktorý mal v cieli čas 48:41 min. Osem našich vytrvalcov sa postavilo aj na štart 20. ročníka Kajňanskej desiatky, kde si zo železiarov najlepšie počínal Imrich Pástor, ktorý časom 31:53 min. obsadil 2. miesto za víťazným Holečkom. Umiestnenie ďalších našich bežcov: 8. Obraz 35:31 min., 14. Tisza 36:53 min., 21. Mako 38:41 min., 25. Smriga 39:13 min., 33. Lehotský 41:00 min., 43. Tiszová 42:10 min., 45. Bílla 42:26 min.

V rekreačnej zóne Košičanov na Aničke sa konal I. ročník Self-Transcedence Race behu na 7 míľ (11,3 km). V hlavnej kategórii mužov zvíťazil náš Imrich Pástor z Energetiky, v kategórii veteránov skončil na 2. mieste člen nášho BK Steel Košice Andrej Alezár. Naši vytrvalci sa prezentovali aj na Pražskom maratóne, kde sa najlepšie, na 35. mieste, časom 2:34:42 h. umiestnil Pavol Obraz. Na ďalších priečkach skončili: 207. Kiš 3:01:39 h., 235. Pavel Korotvička 3:04:00 h., 266. Kandra 3:06:18 h., 601. Brandis 3:22:36 h., 766. Semanko 3:26:29 h., 767. Krivda, 768. Horný rovnaký čas 3:28:09 h., 1459. Furín 3:50:37 h.