KONTAKT    |   _eng _sk

Vzdelanie - podmienka úspechu
           Pridané: 8.12.2003
Autor: Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 49/2003
Vzdelanie
Operátor hlavného pultu dynamolinky v DZ Studená valcovňa Karol Filomena pri preberaní certifikátu. Povedal nám, že kurz bol preňho zaujímavý. "Celý život je učenie," skonštatoval.

Certifikát o absolvovaní kurzu v profesii hutník - operátor pre tvárnenie kovov si včera popoludní v Strednej priemyselnej škole hutníckej na Alejovej ulici v Košiciach slávnostne prevzalo ďalších dvanásť železiarov. Zväčša mladí zamestnanci z divíznych závodov Teplá valcovňa, Studená valcovňa a Oceliareň získali odborné vedomosti a zručnosti, ktoré im doteraz pri výkone ich povolania chýbali.

"Kurz pozostával z teoretickej i praktickej časti," informoval nás za odbor Personálne riadenie Jozef Pastirčák. "Pripravili sme ho v spolupráci so Vzdelávacím a poradenským centrom a Strednou priemyselnou školou hutníckou. Oceliari a valcovači majú za sebou 360 hodín teórie z problematiky tvárnenia kovov, ďalších štyridsať hodín odbornej praxe strávili vo vybraných prevádzkach fabriky."

Ako ďalej Jozef Pastirčák dodal, v organizácii podobných rekvalifikačných kurzov sa bude v U. S. Steel pokračovať. "Spoločnosť preferuje tendenciu kontinuálneho zlepšovania a celoživotného vzdelávania. Je to podmienka úspechu," dodal.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov