KONTAKT    |   _eng _sk

Zabudnúť na krízu
           

Pridané: 3.1.2005
Autor: - jm -
Kategória: 01/2005

Hokejisti HC Košice by veru mali v novom roku zabudnúť na posledných šesť extraligových zápasov. V nich totiž zaregistrovali päť prehier a iba raz, aj to len o gól, zvíťazili nad Dubnicou, čím klesli v tabuľke na šiestu priečku. V závere uplynulého roka viedol mužstvo asistent trénera Miroslav Marcinko, ktorý v čase neprítomnosti trénera Dušana Gregora (bol s reprezentáciu do 20 rokov na MS v USA) si veľa radosti na striedačke neužil.

"Čo bolo, bolo, netreba sa k tomu v novom roku vracať. Do konca základnej časti extraligy zostáva ešte veľa kôl, aby sa naša situácia opäť zmenila k lepšiemu. Prečo by nemohla trebárs prísť úspešná šnúra ako v úvodnej šestine tohto ročníka súťaže," povedal M. Marcinko pred včerajším extraligovým stretnutím 36. kola, ktoré sa hralo po našej uzávierke. Košičania sa v ňom po týždňovej pauze predstavili na ľade v Liptovskom Mikuláši, kde chceli byť úspešní. V decembri totiž doľahla na mužstvo kríza, veď v posledných jedenástich stretnutiach sa iba tri razy tešili hokejisti HC Košice z víťazstva, a to je skutočne málo.

Padali vždy hlbšie a hlbšie do "priepasti", čo sa zákonite prejavilo aj na ich postavení v tabuľke. V poslednom vlaňajšom vystúpení na domácom ľade proti Žiline chceli dať pred vlastnými fanúšikmi víťaznú bodku, ale všetko napokon dopadlo ináč. Prehrou 0:2 klesli v tabuľke až na šiestu priečku so stratou dvoch bodov na štvrtú Žilinu a piatu Nitru. Túto nepriaznivú situáciu sa v tomto roku budú snažiť zmeniť k lepšiemu. Či sa im podarí zastaviť krízu, o tom sa budeme môcť presvedčiť v ďalších stretnutiach už piatej šestiny základnej časti. Tú odštartujú extraligisti v piatok 7. januára stretnutiami 37. kola, v ktorom Košičania doma privítajú Poprad.

Empty

ODPORÚČAME

23.10.2017
Príležitosť pre prospešné projekty košických hutníkov
11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov